Steaua Bukareszt - Legia Warszawa 1:1. Krok w stronę Ligi Mistrzów (wideo)

Dodano: 21 sierpnia 2013, 23:14
Autor: NSport/x-news

Jan Urban (NSport/x-news)

W pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe ze Steauą Bukareszt 1:1.

W pierwszej połowie gospodarze byli lepsi i zasłużenie prowadzili do przerwy 1:0.

Jedynego gola zdobył Federico Piovaccari, który w 34 minucie spokojnie przerzucił piłkę nad Dusanem Kuciakiem.

Drużyna Jana Urbana popełniała proste błędy, często nie potrafiła dłużej przytrzymać piłki. W efekcie najlepszą okazję po uderzeniu głową dopiero w samej końcówce miał Jakub Wawrzyniak.

Po zmianie stron Legia grała zdecydowanie lepiej. W 53 minucie po podaniu Michała Kucharczyka i przepuszczeniu piłki przez Marka Saganowskiego uderzeniem po ziemi na 1:1 strzelił Jakub Kosecki.

Kosecki po chwili zdobył jeszcze jednego gola, ale sędzia nie uznał go ze względu na pozycję spaloną skrzydłowego ekipy z Warszawy.

W kolejnych minutach obie drużyny miały kolejne szanse, ale wynik nie uległ już zmianie. Dzięki temu przed rewanżem, który zaplanowano na najbliższy wtorek w lepszej sytuacji jest mistrz Polski.

Steaua Bukareszt - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Piovaccari (34) - Kosecki (53).

Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukała, Gardos, Latovlevici - Popa, Pintilii (46 Prepelița), Bourceanu, Stanciu (61 Iancu), Tanase - Piovaccari (70 Cristea).

Legia: Kuciak - Rzeźniczak, Jodłowiec (27 Broź), Junior, Wawrzyniak - Kucharczyk (75 Żyro), Vrdoljak, Furman, Radović, Kosecki -Saganowski (81 Dwaliszwili).

Żółte kartki: Pintilii, Prepelița - Rzeźniczak, Junior, Żyro, Kuciak.

Sędziował: Nicola Rizzoli (Włochy). Widzów: 50 655.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3