Trenerzy z Zamojszczyzny podwójnymi mistrzami LZPN

Dodano: 1 lutego 2012, 12:06
Autor: (MAWI)

Zamojscy trenerzy nie mieli sobie w tym roku równych (DW  )
Zamojscy trenerzy nie mieli sobie w tym roku równych (DW )

Szkoleniowcy Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej odnieśli duży sukces w rozegranych po raz czwarty halowych mistrzostwach trenerów i instruktorów LZPN. Zamościanie zwyciężyli w obu kategoriach wiekowych: 30-45 lat i powyżej 45 lat.

Mistrzostwa rozegrano w minioną niedzielę w Lublinie. Zamojscy trenerzy po raz kolejny potwierdzili, że w grze na hali są bardzo mocni.

W ubiegłym roku młodsza ekipa również wygrała mistrzostwa, a starsza zajęła drugie miejsce – przypomina Andrzej Swacha, sekretarz biura ZOZPN.

Tym razem zamościanie wrócili do domów z dwoma złotymi medalami. – Przypadły nam również wyróżnienia indywidualne – dodaje Swacha.

W kategorii 30-45 lat najlepszym bramkarzem został Wojciech Rycak, a królem strzelców Jacek Paszkiewicz – autor dwunastu goli.

Najlepszym zawodnikiem wybrano z kolei Mariusza Adamczyka z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Właśnie ta drużyna zajęła drugie miejsce, trzeci był OZPN Chełm, a czwarty OZPN Biała Podlaska.

Oprócz wyróżnionych zawodników w składzie zwycięzców zagrali jeszcze Ernest Chomicz, Tomasz Goździuk, Jarosław Korzeń, Wojciech Kurantowicz oraz Ireneusz Zarczuk.

Z kolei w rywalizacji szkoleniowców mających więcej niż 45 lat OZPN Zamość wyprzedził lepszym bilansem bramkowym LZPN, trzecia była Biała Podlaska, a czwarty Chełm.

Najlepszym zawodnikiem został tu Stanisław Pryciuk, najlepszym bramkarzem Marian Bartoszyk (obaj Zamość), a królem strzelców Janusz Dec z Lublina – zdobywca siedmiu bramek. W mistrzowskiej ekipie, poza Pryciukiem i Bartoszykiem, zagrali jeszcze Marian Bańka, Jacek Gontarz, Robert Kulik, Andrzej Nowosielecki i Zbigniew Ulanowski.

15. KOLEJKA 3-5 listopada
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1
Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice 2:1
Górnik Zabrze - Lech Poznań 3:1
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 1:3
Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3:0
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 1:2