Piłka nożna

UKS Lider wygrał zamojski turniej dziewcząt

Dodano: 5 listopada 2014, 10:00

W poniedziałek w hali OSiR w Zamościu rozegrany został turniej dziewcząt z roczników 2003-2005 o puchar dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego

Zawody zostały zorganizowane przez Diecezjalny Klub Sportowy Gaudium Zamość.

Uczestniczyło w nich sześć zespołów reprezentujących cztery szkoły podstawowe z terenu Zamościa oraz jedną z gminy Zamość. Zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy Lider Zamość. Drużyna, którą opiekowała się Anna Rut wygrała, i to bardzo wysoko, wszystkie swoje mecze w turnieju.

W pierwszym spotkaniu Lider rozgromiła SP Mokre 10:0, potem pokonał SP nr 2 w Zamościu oraz SP nr 8 po 6:0. W finale, znów spotkał się z „Dwójką”, którą ponownie rozgromił 6:0.

Trzecie miejsce w zawodach przypadło SP nr 6, czwarta lokatę zajęła SP nr 8, piąta była SP Mokre, zaś szósta SP nr 10 z Zamościa.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, za miejsca 1-4 puchary, a trzy czołowe ekipy zostały udekorowane przez dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość Jerzego Michalskiego okolicznościowymi medalami. Z kolei najlepsze zawodniczki sponsorzy – sklep sportowy Sport Rekord i Gabinet Stomatologiczny Promed Beata Bełz – nagrodzili słodyczami oraz statuetkami.

W zorganizowanie turnieju zaangażowani byli: Małgorzata Farion, ks. Tomasz Winogrodzki, dyrektor OSiR w Zamościu Tadeusz Lizut, Artur Plewa, a także Karolina Malec i Kamila Utwardzisz, zawodniczki z zespołu Gaudium Zamość i Potok Sitno. Sędzią głównym zawodów był Wojciech Suchowicz.

Skład UKS Lider: Julia Lachawiec, Paulina Zaniewska, Julia Gnyz, Milena Szuwara, Milena Kazanowska, Daria Szoździńska, Natalia Goch. Opiekun: Anna Rut.

Skład SP 2: Karolina Szewczuk, Nikola Nowak, Wiktoria Siudak, Dagmara Koper, Klaudia Zub, Karen Teterycz, Wiktoria Janusz, Paulina Ogórek. Opiekun: Grzegorz Baj.

Skład SP 6: Oliwia Kiecana, Wiktoria Siekierda, Agnieszka Iwan, Aleksandra Dubas, Oliwia Kozłowska, Emilia Banicka, Oliwia Dudek. Opiekunowie: Anna Rut, Marcin Siekierda.

WYNIKI TURNIEJU

SP Mokre – UKS Lider Zamość 0:10 * SP 10 – SP 8 0:3 * SP Mokre – SP 2 0:1 * SP 6 – SP 10 5:0 * UKS Lider – SP 2 6:0 * SP 6 – SP 8 1:0 * UKS Lider – SP 8 6:0 * SP 2 – SP 6 0:0, karne 2:1 * Mecz o 5 miejsce: SP Mokre – SP 10 2:2, karne 2:1 * Mecz o 3 miejsce: SP 8 – SP 6 0:0, karne 2:3 * Mecz o 1 miejsce: UKS Lider – SP 2 6:0.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ

1. UKS Lider, 2. SP 2 Zamość, 3. SP 6 Zamość, 4. SP 8 Zamość (opiekun Marcin Kobylas), 5. SP Mokre (opiekun Leszek Stankiewicz), 6. SP 10 (opiekun Bohdan Bugała). Najlepsza bramkarka: Karolina Szewczuk (SP 2). Królowa strzelczyń: Natalia Goch (UKS Lider – 10 bramek).