Piłka nożna

Wisła Puławy - Avia Świdnik 2:0, wyniki sobotnich sparingów

Dodano: 15 lutego 2014, 23:00
Autor: (lukisz)

Kolejne mecze sparingowe mają za sobą drużyny z naszego regionu. Wisła Puławy zaliczyła trzecie zwycięstwo podczas zimowych przygotowań ogrywając Avię Świdnik 2:0

Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego szybko rozprawili się z trzecioligowcem, bo już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się wypożyczony z Górnika Łęczna Michał Paluch.

Tuż przed 30 minutą gry wynik ustalił Piotr Charzewski. „Duma Powiśla” ponownie zagrała na dwa składy, ale już od następnego tygodnia meczowa kadra będzie okrajana i zawodnicy podstawowej jedenastki będą przebywać na murawie zdecydowanie dłużej.

Fatalnie dla piłkarzy z Białej Podlaskiej zakończył się mecz z Lublinianką. Nie dość, że gracze Roberta Różańskiego przegrali 0:2 to na dodatek poważnej kontuzji doznał Bartek Paszkowski, który złamał nogę.

– Bartek ma złamane dwie kości, do tego zerwane więzadła, naprawdę paskudny uraz. Jak do tego doszło? Jeden z rywali wjechał mu wślizgiem od tyłu, ale nikt nie podejrzewał, że to było specjalnie. Po prostu stało się w ferworze walki – tłumaczy drugi trener Podlasia Ryszard Więcierzewski.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, podczas rozgrzewki kontuzji doznał inny z piłkarzy Podlasia – Bartłomiej Dudek. – To był dla nas bardzo pechowy mecz, nie dość, że zagraliśmy bardzo słabo to dodatkowo ta koszmarna kontuzja Bartka Paszkowskiego i uraz Bartka Dudka – dodaje trener Więcierzewski.

Kolejne dobre spotkanie rozegrali także piłkarze z Radzynia Podlaskiego. Podopieczni trenera Damiana Panka zremisowali na wyjeździe z Bronią Radom 3:3, chociaż przegrywali już 0:2.

Później goście wyszli nawet na prowadzenie, bo w trzy minuty za sprawą Dominika Struka i Tomasza Tymosiaka ze stanu 1:2 zrobiło się 3:2. W 77 minucie do wyrównania doprowadził jednak były gracz Wisły Puławy Piotr Nowosielski, który wykorzystał rzut karny.

SPARINGI DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Wisła Puławy – Avia Świdnik 2:0 (Paluch, Charzewski) * Lublinianka Lublin – Podlasie Biała Podlaska 2:0 (Mazurek-karny, Sobiech) * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Stal Kraśnik (Szewc 2, Chrzanowski 14) * AMSPN Hetman Zamość – Huczwa Tyszowce 3:1 (D. Dębicki 2, Muda) * Broń Radom – Orlęta Radzyń Podlaski 3:3 (Bojek, Sałek, Nowosielski-karny – Król, Struk, Tymosiak).

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1
Wisła Kraków - Cracovia 2:1