Piłka nożna

Wyniki VI Dziecięcych Mistrzostw Świata, triumf Hiszpanii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2010, 12:51

Na boiskach przy ul. Rycerskiej i Tumidajskiego rozegrano szóste Dziecięce Mistrzostwa Świata zorganizowane przez Ognisko TKKF Omega.

W finale Hiszpania pokonała Brazylię 3:0 po dwóch golach Adriana Zielińskiego i jednej bramce Sebastiana Czerniaka. Czy tak samo będzie w wielkim finale mundialu rozgrywanego w RPA?

Organizatorem było Ognisko TKKF OMEGA wspierane przez Urząd Miasta Lublin oraz Szkoły podstawowe nr 44 i 42.

Wyniki 1/4 finału

Grupa A
Brazylia – Holandia 4:0, Portugalia – Hiszpania 0:7, Brazylia – Portugalia 10:1, Portugalia – Holandia 1:3, Brazylia - Hiszpania 1:0, Hiszpania – Holandia 6:0
1. Brazylia 9 15-1
2. Hiszpania 6 13-1
3. Holandia 3 3-11
4. Portugalia 0 2-20

Grupa B
Argentyna – Korea Płd. 7:0, Anglia - USA 4:3, USA - Argentyna 0:10, Anglia – Korea Płd. 5:0, Korea Płd. – USA 0:1, Anglia – Argentyna 3:3
1. Argentyna 7 20-3
2. Anglia 7 12-6
3. USA 3 4 4-14
4. Korea Płd. 0 0-13

Wyniki półfinałów:

Brazylia – Anglia 1:0 (Marcin Jatczak)
Hiszpania – Argentyna 5:0 (Szymona Bieleckiego – 2, Kacpera Wasil, Adrian Zieliński, Sebastian Czerniak)

Mecz o III miejsce:

Argentyna – Anglia 7:1 (Michał Wawryszczuk – 5, Jakub Kowalik, Tomasz Stachyra – Adrian Włodek)

Finał:

Hiszpania – Brazylia 3:0 (Adrian Zieliński – 2, Sebastian Czerniak)

Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy Zawodnik: Marcin Jatczak (Brazylia)

Najlepszy Bramkarz: Rafał Al Swaiti (Brazylia)

Najlepszy Strzelec: Jakub Kowalik (Argentyna) – 17 bramek.

Dzięki Urzędowi Miasta Lublin drużyn otrzymały Puchary oraz piłki.

Nagrody wręczyli:

Pani Anna Szajwaj (reprezentowała Urząd Miasta Lublin i Pana Prezydenta), Pan Krzysztof Siczek – v-ce Przewodniczący Rady Miasta Lublin oraz gospodarz imprezy Pan Jerzy Papiernik v-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 44.

Oni wygrali:

Michał Siemionek, Krystian Drozd, Konrad Karbacz, Kacper Wasil, Adrian Zieliński, Łukasz Flak, Szymon Bielecki, Hubert Młynarczyk, Sebastian Czerniak, Kacper Dobosz, Trenerzy: Mirosław Zgliński oraz Sławomir Goździcki.

Wybrano Złota Jedenastkę Mistrzostw:
Rafał Al.-Swaiti, Marcin Jatczak, Michał Godula (wszyscy Brazylia) Tomasz Stachyra, Michał Wawryszczak, Jakub Kowalik (wszyscy Argentyna), Kacper Mioduszewski, Konrad Delekta (obaj Anglia), Szymon Bielecki, Sebastian Czerniak, Kacper Wasil (wszyscy Hiszpania).

Zawody wspaniale prowadzili: Leszek Tobólski, Henry Pietrzak a mecze finałowe: Piotr Borych i Mateusz Złotnicki.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Ekstraklasa

WYNIKI KOLEJKI

23. KOLEJKA
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1
Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2
Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3
Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:2
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica

TABELA

1. Legia 23 44 35-24
2. Jagiellonia 23 42 32-24
3. Lech 23 40 32-16
4. Górnik 22 36 42-36
5. Wisła P. 23 36 32-29
6. Korona 23 35 38-31
7. Wisła K. 23 35 34-29
8. Arka 23 32 28-23
9. Zagłębie 23 32 33-29
10. Śląsk 23 27 28-37
11. Cracovia 23 25 30-34
12. Lechia 23 25 31-36
13. Piast 23 23 24-33
14. Sandecja 23 22 24-37
15. Bruk-Bet 22 21 23-36
16. Pogoń 23 20 25-37
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!