Gryf - Grom 1:4. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
10 0 A A
Grom Różaniec efektownie rozprawił się na wyjeździe z beniaminkiem z Zawady
Grom Różaniec efektownie rozprawił się na wyjeździe z beniaminkiem z Zawady (fot. DW)

ZAMOJSKA KLASA OKREGOWA Gryf Gmina Zamość niespodziewanie prowadził na swoim boisku z Gromem Różaniec, ale ostatecznie to goście cieszyli się z wygranej i utrzymują kontakt z czołówką

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwotnie spotkanie pomiędzy beniaminkiem, a zespołem trenera Bogdana Antolaka miało się odbyć w sobotę, ale na prośbę gości zostało przełożone na niedzielę. W pierszwej części spotkania na boisku w Zawadzie toczyła się wyrównana gra i żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron i kibice zobaczyli w drugich 45 minutach aż pięć trafień. W 56 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Gromu piłka odbiła się od poprzeczki, a najprzytomniej zachował się wprowadzony po przerwie Dominik Karaszewski i skierował ją do siatki zespołu z Różańca. To podrażniło ekipę gości, która ruszyła do odrabiania strat. W 65 minucie Patryk Kuczyński popisał się dobrym dośrodkowaniem na głowę Arkadiusza Kwiatkowskiego, który doprowadził do remisu. Zdobyty gol dodał animuszu zawodnikowi Gromu. Pięć minut później Kwiatkowski zdobył swojego drugiego gola, a w 77 minucie skompletował hattricka, uderzając płasko sprzed linii pola karnego. Na osiem minut przed końcem gospodarzy dobił jeszcze Rafał Wojtowicz, który przytomnie zachował się w polu karnym gospodarzy i ustalił wynik meczu. – Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane – mówi Roman Blonka, grający trener Gryfu. – Niestety, wystąpiliśmy dziś w nieco okrojonym składzie, w którym grało aż ośmiu zawodników w wieku 19 lat lub młodszych. Po starcie gola na 1:2 zwyczajnie uszło z nas powietrze. Natomiast rywale wyglądali bardzo dobrze piłkarsko i potwierdzili, że są dobrym zespołem – dodaje.

Mimo wysokiej porażki trener beniaminka nie załamuje rąk, bo dotychczasowe wyniki są zadowalające. – Jesteśmy zespołem złożonym z bardzo młodych zawodników, których wspierają gracze bardzo doświadczeni. Naszym celem jest zdobycie minimum 20 punktów do końca rundy jesiennej, aby wiosną skutecznie powalczyć o miejsce w środku tabeli – zdradza szkoleniowiec ekipy z Zawady.

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 1:4 (0:0)

Bramki: Karaszewski (56) – Kwiatkowski (65, 70, 75), Wojtowicz (83).

Gryf: Dobromilski – Burak, Blonka, Krystian Cebula, Galan – Flaga (46 Goździuk), Kierepka (78 Koczwara) – Kacper Cebula, Albingier, Gromek (46 Karaszewski) – Świrgoń (62 Wojtowicz).

Grom: Bartosik – Kuczyński, Kurzyna, Mazur, Grelak – Larwa (86 Gleń), Przeszło (79 Kapuśniak), Kaproń (84 Grasza), Ł. Kusiak (57 Wojtowicz), Kwiatkowski – Kusiak.

Olender Sól – Huczwa Tyszowce 0:3 (0:0)

Bramki: Ziółkowski (81), Bubeła (87), Sioma (90).

Olender: Woch – Wąsiewicz, Olszówka, Kiełbasa, Rój, Pawlicha – Kmieć, D. Muzyka, J. muzyka (85 Pałka), Kniaź – Pałubski (60 M. Chorębała).

Huczwa: Waśkiewicz – Bubeła, Materna, Wybranowski (46 Misztal), Sak – Antoniuk, Sioma, Podolak, Okalski (61 Szumlański) – Ziółkowski, Maliszewski (54 Droździel).

Sędziował: Andrzej Swacha.

Olimpiakos Tarnogród – Orion Dereźnia Solska 2:0 (1:0)

Bramki: Stetskiv (4), Skrzypek (14).

Olimpiakos: Strzelczyk – Tarnowski, Sawczuk, Obszański Skrzypek – Gierula (57 Ł. Gancarz), Konopka, Stetskiv, Karpik – Grabowski, Dydyński (67 Małek).

Orion: P. Borowski – Szabat (61 Raduj), Czerw, Ł. Kiełbasa, Blicharz – Wilkos, Zybura (75 Rudy), M. Borowski, Rękas (72 Hyz), Szmołda (61 M. Kiełbasa), B. Kowalik – Wilkos.

Sędziował: Bartosz Kapłon.

Włókniarz Frampol – Unia Hrubieszów 1:3 (1:3)

Bramki: Wnuk (30) – Szuszkowski (9), Pańko (19), Fulara (34).

Włókniarz: Saj – Osiński, R. Swatowski, D. Swatoowski, Myszak Wnuk, W. Branewski, Kapica, Szpot - Pyda, M. Swatowski (68 P. Branewski).

Unia: Tomczyszyn – Smoła, Baran (87 Blicharz), Szuszkowski, Wiejak (59 Romanowski) –Podgórski, Kamiński, Fulara, Pietrusiewicz (73 Zając) - Hrui (77 Garbacz), Pańko (65 M. Oleszczuk).

Sędziował: Paweł Tucki.

Korona Łaszczów – Omega Stary Zamość 3:2 (0:1)

Bramki: Wawryca (68, 72), Huzar (86) – Nizioł (2), M. Bojar (50).

Korona: Fedyna – Swatowski, Mossourec (55 Hałasa), Brytan, Kuźniarski – Jamroż, Stenik, Śrótwa (65 Huzar), Rój (86 Wojnarski), Borowiak (55 Oznański), Wawryca.

Omega: Sasim – P. Tchórz, Grela, Mikulski, Dywański – J. Baran, K. Bojar (74 Sałamacha), M. Bojar – Mazur (67 Bochniak), Muda (72 Wiatrzyk), Nizioł.

Sędziował: Jarosław Jasina.

Victoria Łukowa/Chmielek – Igros Krasnobród 8:1 (3:1)

Bramki: Skubisz (5, 10), Mokrzycki (22, 70), Szostak (63, 90), Król (80), Stelmach (86) – Babajan (39).

Victoria: Monastyrski, Baran, Wojtyna, Czapla, Dziura – Szostak, Klecha, Mokrzycki, Jonak (60 Król) – Karwacki, Skubisz (60 Stelmach).

Igros: Kania: Wasyl, Tomiczek, Bartecki, K. Kostrubiec - Wyrwa, Molenda (46 Pisarzczyk), R. Kostrubiec, Biela – Gozdek, Babajan (65 Kulczycki).

Sędziował: Wojciech Szewczuk.

Olimpia Miączyn – Ostoja Skierbieszów 1:2 (0:1)

Bramki: Nowak (67) – Szura (42), Jabłoński (50).

Olimpia: Wolanin – Markiewicz, Karpiuk, Kaczoruk (55 Nowak), Cisek – Chmiel, Musiał (46 Żyła), Wasilewicz (55 Praczuk), Łyko, Kukiełka – Łyp (80 Yakovliuk).

Ostoja: Jonas – Koziej, Kondrakiewicz, Kobylas (39 Szura), Śliwa – Turek, Suski, Nowogrodzki, Nowak - Maruchniak, Jabłoński.

Sędziował: Mateusz Kowalczuk