Igros - Huczwa 0:10. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Huczwa Tyszowce bije w tym sezonie strzeleckie rekordy<br />
<br />
Huczwa Tyszowce bije w tym sezonie strzeleckie rekordy

(fot. DW)

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W zaległym meczu 17 kolejki Huczwa Tyszowce rozgromiła w Krasnobrodzie tamtejszy Igros aż 10:0. Cztery gole w tym spotkaniu padły po strzałach Damiana Ziółkowskiego

Igros chcąc zachować jeszcze jakiekolwiek szanse na utrzymanie musiał dokonać cudu i pokonać zmierzającą pewnym krokiem do IV Ligi ekipę z Tyszowiec. Przez pierwsze 30 minut gospodarze radzili sobie nieźle, ale o dalszych losach rywalizacji będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. W 33 minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Denkiewicz, a cztery minuty przed przerwą na 2:0 dla gości podwyższył Dominik Karaszewski. W drugiej połowie na murawie grała w zasadzie tylko Huczwa. Sygnał do ataku dał w 49 minucie Damian Okalski, a potem na listę strzelców wpisali się także Przemysław Sioma, Stanisław Anioł i Damian Ziółkowski. Popularny „Ziółek” zdobył zresztą aż cztery bramki i kolejny raz potwierdził, że klasa okręgowa to dla niego zdecydowanie za niskie progi. Ciekawe, jak utalentowany napastnik poradzi sobie szczebel wyżej, bo tylko totalny kataklizm może odebrać Huczwie w tym sezonie awans.

Najgroźniejszy rywal drużyny trenera Marcina Łysia, Unia Hrubieszów w środę wywalczyła punkty bez konieczności wybiegania na boisko. A to dlatego, że pogodzona ze swoim losem Ostoja Skierbieszów oddała starcie z wiceliderem walkowerem. Do skutku nie doszedł także mecz w Miączynie, gdzie tamtejsza Olimpia miała zmierzyć się z Orionem Dereźnia Solska. Olimpia w przypadku zwycięstwa mogła być pewna utrzymania. Niestety kibice zamiast meczu o przysłowiowe sześć punktów musieli obejść się smakiem. A to dlatego, że przed pierwszym gwizdkiem sędziego goście poinformowali rywali, że ze względu na awarię busa nie są w stanie dotrzeć do Miączyna.

Problemów z rozegraniem meczu nie było natomiast w Różańcu. Miejscowy Grom po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu podzielił się punktami z Koroną Łaszczów. Przed przerwą bramkę dla gości zdobył Przemysław Wawryca i Korona dość niespodziewanie prowadziła. Po przerwie do wyrównania doprowadził Jacek Podolak, ale chwilę później na listę strzelców ponownie wpisał się Wawryca. Gospodarze pokazali jednak charakter i w 61 minucie Paweł Kurzyna ustalił wynik spotkania na 2:2.

Wyniki meczów zaległej 17 kolejki: Grom Różaniec – Korona Łaszczów 2:2 (Podolak 55, Kurzyna 61 – Wawryca 33, 58) * Igros Krasnobród – Huczwa Tyszowce 0:10 (Denkiewicz 33, Karaszewski 41, 81, Okalski 49, Ziółkowski 59, 68, 70, 88, Sioma 69, Anioł 79) * Sokół Zwierzyniec – Victoria Łukowa Chmielek 0:5 (Szostak 16, Kulpa 18, Dadak 71, Gajdur 88, 89) * Orkan Bełżec – Omega Stary Zamość 1:1 (Nowosad 76 – Bojar 90) * Ostoja Skierbieszów – Unia Hrubieszów 0:3 (walkower) * Olimpia Miączyn – Orion Dereźnia nie odbył się (goście nie dojechali).

Pracowali nielegalnie. Gdy przyszła kontrola, schowali się w... pojemnikach na mięso

Czwórkę cudzoziemców ukrytych w pojemnikach na mięso znaleźli strażnicy graniczni, którzy prowadzili kontrole legalności zatrudnienia w jednym z powiatów na południu Polski.

MKS FunFloor podejmie w hali Globus MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Po porażce z Zagłębiem Lubin lubelskie szczypiornistki skupiają się na obronie drugiego miejsca w tabeli

Cztery dni egzaminów. Trzeba zdać i można być radcą prawnym

80 osób w Lublinie zasiadło we wtorek do komputerów i przystąpiło do egzaminu na radcę prawnego. Przyszłych adeptów w zawodzie czekają zagadnienia z wybranych dziedzin prawa oraz etyki zawodowej.

Miliony już na koncie miasta. Za rok mieszkańców wozić będą elektryki

Wyniki konkursu już były, teraz wielka kasa jest już na koncie miasta. W planach są nie tylko zakupy autobusów elektrycznych.

Nagroda w konkursie IKEA? Lepiej uważać. Bo to oszustwo

Miała wygrać, a straciła. 52-latka padła ofiarą oszustów działających metodą "na nagrodę w konkursie Ikea".

Zmarł Bogusław Smolik. "Włodawa straciła jednego ze swoich najznakomitszych obywateli"

Nie żyje Bogusław Smolik, były dyrektor, a także pracownik Włodawskiego Domu Kultury i miejscowego muzeum.

Górnik Łęczna zaprasza na dni otwarte swojej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Datę dziewiątego maja powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy, którzy kochają grać w piłkę i marzą o karierze sportowej. Właśnie tego dnia Górnik Łęczna organizuje dni otwarte w swoim Liceum

Przez wieś, jak po wyścigowym torze. Motocyklista "zarobił" mandat i punkty karne

W jednej wiosce natknął się na oznakowany radiowóz, ale minął go i pojechał dalej. W drugiej namierzyli go policjanci z wideorejestratorem. A że jechał zdecydowanie za szybko, to nie uszło mu to na sucho.

Srebro dla lubelskich terytorialsów

Reprezentacja z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej została wicemistrzem w biegu na orientację. Mundurowi musieli wykazać się w sprincie, sztafecie czy w odczytywaniu mapy.

Ostatnia chwila na skorzystanie z oferty Restaurant Week
NASZ PATRONAT

Jeszcze tylko do środy potrwa festiwal Restaurant Week. W tym wydarzeniu na Lubelszczyźnie udział bierze 20 restauracji.

Jerzy Żytkowski (organizator rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego): Medal jest najmniej ważny

Rozmowa z Jerzym Żytkowskim, organizatorem rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego

Ekologiczne meble z palet na Politechnice Lubelskiej

Studenci wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej z okazji Dnia Ziemi budowali ekologiczne ławeczki z palet. Posłużą im one w trakcie przerw.