Piłka nożna

Zawisza Bydgoszcz zdobywcą Pucharu Polski! Rozstrzygnęły rzuty karne

Dodano: 2 maja 2014, 23:00

Ponad 37 tysięcy widzów oglądało na Stadionie Narodowym w Warszawie sukces Zawiszy. Bydgoski klub po raz pierwszy w swojej historii zdobył Puchar Polski. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po rzutach karnych pokonali Zagłębie Lubin.

Już w pierwszych minutach piątkowego finału, po raz pierwszy w historii rozgrywanego na Stadionie Narodowym w Warszawie, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W 6 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Zawiszy zmarnował David Abwo, a chwilę później tym samym, z tym, że pod drugą bramką, popisał się Luis Carlos.

Jak się później okazało, były to najlepsze okazje do strzelenia gola w pierwszej połowie spotkania, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie gra była wyrównana, żaden z zespołów nie potrafił sobie wypracować większej przewagi, ani stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Po regulaminowym czasie gry nadal utrzymywał się wynik 0:0.

Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wyniku finału Pucharu Polski musiały zdecydować rzuty karne.

Już w pierwszej serii jedenastek niecelnie uderzał Sebastian Dudek, co pozwoliło wyjść na prowadzenie piłkarzom Zagłębia.

Stan rywalizacji wyrównał się po czwartej serii i nieudanym strzale Djordje Cotry i skutecznej interwencji Wojciecha Kaczmarka.

Wreszcie rozstrzygnięcie przyniosła siódma seria karnych, w której najpierw pomylił się zawodnik Zagłębia, Sebastian Bonecki, a potem wygraną Zawiszy przypieczętował Igor Lewczuk.

WKS zdobył to trofeum po raz pierwszy i jest to największy sukces Zawiszy Bydgoszcz w historii tego klubu.

Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz 0:0 (karne 5:6)
Zagłębie: Rodić – Rymaniak, Bilek, Dżinić, Cotra –Guldan, Curto (101 Bonecki), Abwo (111 Błąd), Vidanov – Kwiek (111 Przybecki), Piech.
Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka – Dudek, Drygas, Petasz (87 Kadu), Wójcicki (112 Alvarinho) – Carlos, Gevorgyan.
Żółte kartki: Kadu, Micael.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3