Anilana PŁ UŁ – AZS UMCS Lublin 39:30, porażka AZS AWF Biała Podlaska

Dodano: 1 grudnia 2013, 16:04
Autor: grom

Piłkarze ręczni AZS-u UMCS spadli na ostatnie miejsce w tabeli gr. B I ligi (Wojtek Nieśpiałowski)

Lubelscy szczypiorniści przegrali jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu. Akademicy nie dali rady ostatniemu zespołowi w tabeli gr. B I ligi.

Porażka AZS UMCS z Anilaną PŁ UŁ 30:39 może bardzo drogo kosztować zawodników trenera Mieczysława Grandy.

Przed sobotnim spotkaniem akademicy mieli punkt przewagi nad łodzianami, którzy z zerowym kontem zamykali stawkę I-ligowców.

Po przegranej oba zespoły zamieniły się miejscami. I to teraz AZS UMCS jest jedyną drużyną bez zwycięstwa, co nie napawa optymizmem w walce o pozostanie w I lidze.

Anilana PŁ UŁ – AZS UMCS Lublin 39:30 (19:14)

Anilana: Chmurski 1, Bartczak – Misiak, Wypych 4, Jakubiec 4, Helman 3, Rutkowski 6, Surosz 6, Wawrzyniak 3, Pałasiak 6, Witkowski 6. Kary: 10 minut.

AZS UMCS: Gajecki, Kiciak – Ignaszewski 4, Lytus, Afanasjew 7, Jurek 5, Lewtak, Kłoda, Goral 6, Brodziak 1, Gawda 4, Buksiński 3. Kary: 10 minut.

AZS AWF Biała Podlaska doznał pierwszej porażki w sezonie

Wczorajsze spotkanie bialczan z Warszawianką było meczem na szczycie w trzeciej grupie II ligi.

Akademicy jechali w roli lidera, stołeczni zajmowali drugie miejsce.

Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Po dwóch trafieniach z rzędu gospodarze wyszli na 26:24 w 60 min.

Celnym rzutem odpowiedział Krystian Wędrak. Stołeczni nie dali jednak wydrzeć sobie wygranej. Ostatnią bramkę zdobył Paweł Kwiatkowski.

Warszawianka – AZS AWF Biała Podlaska 27:25 (11:11)

AZS AWF: Adamiuk, Kozak – Krawczyk 1, Wasiłek, Stefaniec 8, Jaszczuk, Pezda 6, Staropiętka, Antolak 1, Kubajka 5, Wędrak 4. Kary: 14 minut. Dyskwalifikacja: Kamil Wasiłek w 51 min (z gradacji kar).

Najwięcej bramek dla Warszawianki: Paweł Kwiatkowski, Łukasz Kolczyński, obaj po 7.