Azoty Puławy wygrały wyjazdowy mecz z Chrobrym 31:25

Przemysław Krajewski był najskuteczniejszym zawodnikiem Azotów. Skrzydłowy osiem razy trafił do bram

Jedynie w pierwszej połowie gospodarze mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat. Po 30 minutach minimalnie lepsi byli goście.

Wskazówki trenera Marcina Kurowskiego okazały się na tyle cenne, że po zmianie stron puławianie zaczęli powoli budować bezpieczną przewagę. W 39 min, po trafieniach Piotra Masłowskiego i Mateusza Jankowskiego Azoty odskoczyły na 19:17.

Kluczowe okazało się pięć minut pomiędzy 42 a 47 min. Wtedy goście odjechali na 25:19. Tej przewagi przyjezdni już nie dali sobie odebrać.

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 25:31 (14:15)

Chrobry: Stachera, Zapora – Piętak 2, R. Jankowski 1, Bednarek 4, Płócienniczak, Świtała, Mochocki 2, Kuta 4, Łucak 2, Gujski 3, Płaczek 5, Czekałowski 1, Ścigaj 1. Kary: 4 minuty.

Azoty: Stęczniewski, Sokołowski – Ćwikliński, Tylutki, Zinczuk 1, Łyżwa 6, Kus, Afansjev, Szyba 5, Przybylski 3, Grzelak, Masłowski 6, Krajewski 8, Jankowski 2. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Grzegorz Budziosz (Chęciny), Tomasz Olesiński (Kielce). Widzów: 1000.

Pozostałe wyniki: mecze rozegrane awansem: Gaz-System Pogoń Szczecin – Vive Targi Kielce 28:39 (11:18) * Tauron Stal Mielec – Zagłębie Lubin 36:29 (18:11) * AZS Czuwaj Przemyśl – Orlen Wisła Płock 25:42 (12:20) * mecze weekendowe: Chrobry Głogów – Azoty Puławy * MMTS Kwidzyn – Siódemka Miedź Legnica 28:23 (14:11) * Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Powen Zabrze 22:23 (8:11).

1. Orlen Wisła 6 12 237-158
2. Vive Targi 6 12 233-167
3. Azoty 6 9 178-169
4. Tauron Stal 6 8 200-186
5. MMTS 6 8 188-192
6. Powen 6 6 150-164
7. Chrobry 6 5 151-166
8. Pogoń 6 4 183-189