AZS AWF Biała Podlaska nadal przedostatni w tabeli

Dodano: 7 lutego 2010, 19:18
Autor: grom

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska przegrali mecz, który powinni wygrać. Drużyna trenera Sławomira Bodasińskiego uległa na wyjeździe tylko jedną bramką Wiśle Sandomierz 30:31, choć do przerwy prowadziła 17:15.

Mecz w Sandomierzu należał do tych z kategorii za cztery punkty. Rywalizowały bowiem ze sobą ekipy sąsiadujące w tabeli. Wygrana mogła sprawić, że akademicy opuszczą miejsce spadkowe w I lidze. Tak się jednak nie stało.

Choć początek spotkania nie był zbyt obiecujący, to kolejne minuty przyniosły nadzieję na końcowy sukces. Na prowadzenie 6:5 wyprowadził gości w 12 min Zygmunt Kamys, a chwilę później Robert Deszczyński dorzucił kolejne trafienie. W pewnym momencie przewaga AZS wynosiła już trzy gole (13:10 w 21 min). Dwubramkowe prowadzenie bialczanie utrzymywali do przerwy.

Jeszcze na początku drugiej odsłony Tomasz Morąg podwyższył na 20:18. Później przyszły trzy minuty, które zachwiały gośćmi. Po golach Dariusza Karbownika, Tadeusza Dusaka i Tomasza Cupisza, Wisła wyszła na jedną bramkę (21:20). Na kwadrans przed końcem gospodarze wygrywali 25:22. I choć w 55 min AZS zniwelował straty, doprowadzając do remisu 28:28, końcówka należała już do gospodarzy, którzy rzucili dwa gole pod rząd.

Akademicy zdołali odpowiedzieć jedynie bramką Patryka Dębowczyka. – Jeszcze w pierwszej części nie wykorzystaliśmy gry w przewadze. W drugiej odsłonie to my graliśmy w osłabieniu w końcówce, a Sandomierz to wykorzystał Najbardziej sprawiedliwy byłby w tym spotkaniu remis – podsumował rozgrywający AZS Kacper Żuk.

Wisła Sandomierz – AZS AWF Biała Podlaska 31:30 (15:17)

Wisła: Polit, Skowron – Ogrodnik 7, Kutek 2, Gach 1, Kubisztal, Karbownik 7, Kuroś 2, Dusak 5, Trojanowski, Cupisz 7, Szklarski. Kary: 22 minuty. Dyskwalifikacje: Tadeusz Dusak w 38 min, z gradacji kar; Marcin Ogrodnik w 52 min, z gradacji kar.
AZS: Michalczuk – Kamys 8, Dębowczyk 1, Pezda 8, Żuk 7, Kożuchowski 1, Morąg 1, Kierucznko, Deszczyński 2, Franczuk 1, Kiryłow 1. Kary: 10 minut.
Sędziowali: Sebastian Patyk i Rafał Salwowski (obaj Warszawa). Widzów: 250.