AZS Przemyśl - AZS UMCS Lublin 28:20. Porażka lublinian w derbach zespołów akademickich

Dodano: 8 marca 2014, 22:00

Lubelscy piłkarze ręczni ponieśli w sobotę dwudziestą porażkę w bieżącym sezonie. Podopieczni Jakuba Ignaszewskiego przegrali w Przemyślu w akademickich derbach I ligi.

O ile w początkowych minutach sobotniej rywalizacji przyjezdni potrafili jeszcze dotrzymywać kroku bardziej doświadczonym rywalom, to wraz z upływem czasu coraz większą przewagę zaczęli uzyskiwać przemyślanie. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zdołali zbudować znaczące prowadzenie, z którym ostatecznie schodzili na przerwę. Po trzydziestu minutach rywalizacji AZS Przemyśl prowadził z AZS UMCS 16:8. Od początku drugiej części przemyślanie podkręcili tempo, dzięki czemu ich przewaga jeszcze wzrosła. Dominacja gospodarzy już w tym meczu ani przez chwilę nie podlegała dyskusji, nawet przy słabszej postawie szczypiornistów z Przemyśla w końcówce spotkania. AZS Przemyśl pokonał w sobotę we własnej hali AZS UMCS Lublin 28:20, umacniając się na ósmym miejscu w tabeli gr. B I ligi. Lubelscy akademicy z jednym oczkiem zamykają zestawienie zaplecza PGNiG Superligi. W następnej kolejce, 22 marca, AZS UMCS podejmie na swoim terenie Ostrovię Ostrów Wielkopolski. AZS Przemyśl - AZS UMCS Lublin 28:20 (16:8) Przemyśl: Jarosz, Sar - Kubisztal 8, Kroczek 4, Żak 4, Kostka 3, Hataś 2, Misiewicz 2, Wańkowicz 2, Dziatkiewicz 1, Błażkowski 1, Władyczak 1, Dejnaka, Kalinowski. Lublin: Świerszcz - Kowalik 8, Lewtak 4, Brodziak 3, Prajzner 2, Dziemiach 2, Graboś 1, Kłoda, Frycz.