AZS UMCS Lublin – AZS Przemyśl 24:31

Dodano: 11 listopada 2013, 02:08

Lublinianie przegrali siódmy mecz w tym sezonie (fot. ARTUR DŁUGOKĘCKI)

Lubelscy szczypiorniści przegrali w niedzielę we własnej hali szósty mecz z rzędu. Tym razem, po dosyć zaciętym spotkaniu, akademicy ulegli spadkowiczowi z PGNiG Superligi.

Początek zawodów stał pod znakiem wyrównanej gry obu zespołów. Niewielką przewagę zdołali wypracować sobie gospodarze, ale w ósmej minucie meczu na prowadzenie wyszli przyjezdni. Szczypiorniści z Przemyśla kontrolowali przebieg gry już do końca pierwszej połowy, którą ostatecznie wygrali wynikiem 16:13.

Dobra gra od początku drugiej części meczu zaowocowała powiększeniem przewagi przyjezdnych. Lublinianie notowali wiele strat, które pociągały za sobą kolejne przewinienia, a co za tym idzie, kolejne wykluczenia. W pewnym momencie gospodarze grali już tylko trzema zawodnikami w polu.

Doświadczeni rywale nie mieli problemów, by wykorzystać błędy podopiecznych Mieczysława Grandy i w końcówce spotkania jeszcze powiększyć różnicę bramkową. Ostatecznie AZS UMCS Lublin przegrał w hali Globus z AZS-em Przemyśl 24:31.

Po ośmiu kolejkach lubelscy akademicy są aktualnie na trzynastym, przedostatnim, miejscu w tabeli I ligi, mając w dorobku zaledwie jedno oczko. Przemyślanie plasują się natomiast na trzeciej lokacie z dwunastoma punktami na koncie.

W następnej serii gier piłkarze ręczni AZS-u UMCS zagrają wyjazdowe spotkanie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, z kolei szczypiorniści z Przemyśla podejmą we własnej hali Siódemkę Miedź Legnica.