Bardzo zacięte spotkanie Azotów z Zagłębiem. Rozstrzygnęła druga dogrywka

Dodano: 28 marca 2010, 19:45

W drugim meczu ćwierćfinałowym Azoty Puławy przegrały 37:38 w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Tym samym w rywalizacji obu drużyn jest remis 1-1.

Spotkanie było niezwykle wyrównane, a zwycięzcę wyłoniła dopiero druga dogrywka. Podobnie było w pierwszym meczu obu zespołów, w Puławach. Tam rozstrzygnęło tylko jednak dodatkowe dziesięć minut.

W Lubinie, w regulaminowym czasie był remis 28:28. Po dodatkowych dziesięciu minutach wynik nadal był nierozstrzygnięty, choć na minutę przed końcem puławianie przegrywali 33:34. Udało się im jednak doprowadzić do remisu.

Konieczne było drugie dodatkowe dwa razy po pięć minut. Po pierwszej części tej dogrywki Zagłębie prowadziło jednym golem (36:35). Minutę przed końcem gospodarze odskoczyli już na dwa trafienia – 38:36. Stratę Azotom udało się zmniejszyć tylko do jednego gola. Ostatecznie do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, tym razem w Puławach, w środę 31 marca o godz. 18.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 38:37 (34:34, 28:28, 16:16), stan rywalizacji 1-1

Tak jak można było przewidzieć, nie zawiedli faworyci. Niepokonane w sezonie zasadniczym Vive Targi Kielce rozprawiło się w dwóch spotkaniach z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Drugi mecz kielczanie rozegrali na wyjeździe już we wtorek, gdyż w sobotę podejmowali HSV Hamburg, w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Także dwóch spotkań potrzebowali wicemistrzowie Polski Wisła Płock, aby ostudzić zapędy na czwórkę najlepszego z beniaminków Nielby Wągrowiec.

Wyniki pierwszej rundy play-off (do dwóch wygranych): Nielba – Wisła 30:35 (17:17), 0-2 * Piotrkowianin – Vive Targi 25:36 (13:16), 0-2 * Traveland Olsztyn – MMTS Kwidzyn 18:29 (10:14), 0-2.

31 marca (ćwierćfinał): Azoty – Zagłębie.

24-25 kwietnia: półfinały (do trzech wygranych): Vive – Azoty/Zagłębie * Płock – Kwidzyn * o miejsca 5-8 (mecz i rewanż): Nielba – Olsztyn * Piotrkowianin – Zagłębie/Azoty.

GRUPA SPADKOWA

Śląsk Wrocław – AZS AWFiS Gdańsk 25:24 (13:14) * Chrobry Głogów – Powen Zabrze 33:25 (16:10).

9. Śląsk 24 20 656-692
10. Chrobry 24 16 620-681
11. Gdańsk 24 16 616-666
12. Zabrze 24 9 597-686

24 kwietnia: Zabrze – Śląsk * Gdańsk – Chrobry.