AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe Pabiks Pabianice 29:20

<br />
<br />
Bialscy akademicy wykonali kolejny krok na drodze powrotu do I ligi

Bialscy akademicy wykonali kolejny krok na drodze powrotu do I ligi. Tym razem mieli ułatwione zadanie, gdyż zmierzyli się z ostatnim zespołem grupy trzeciej II ligi.

Spotkanie w Pabianicach tylko na początku było wyrównane. Zaczęło się od prowadzenia gości 3:2. W 10 minucie gospodarze wyszli na 5:4. Jeszcze kilka razy na tablicy utrzymywał się wynik remisowy (7:7, 9:9). Dopiero końcowe minuty przyniosły prowadzenie ekipie trenerów Dmitrija Tichana i Sławomira Bodasińskiego. Po pierwszej połowie AZS AWF wygrywał 14:11.

Uwagi szkoleniowców udzielone w szatni w przerwie pomogły na tyle, że w drugiej odsłonie widzieliśmy już lepiej grający AZS. Goście uszczelnili obronę, co przełożyło się na liczne straty miejscowych. To z kolei pociągnęło za sobą kontry zamieniane na łatwe i szybkie bramki. Po 10 minutach tej części bialczanie odskoczyli już na siedem goli (20:13). Po kolejnych 10 minutach przewaga wzrosła do 10 bramek (25:15). Ostatecznie AZS AWF pokonał outsidera 29:20.

Już w środę akademików czeka trudne spotkanie z Politechniką Anilaną Łódź, która w ostatniej kolejce odebrała dwa punkty wiceliderowi MKS Wieluń.

Pabiks Pabianice – AZS AWF Biała Podlaska 20:29 (11:14)

AZS BP: Adamiuk, Chmurski, Kubiszewski – Zielonko, Warmijak 5, Chodur 1, Wasiłek 1, Nowicki 1, Rusin 2, Stefaniec 5, Kriuczkow 3, Wańkowicz 6, Kurek 2, Onopiuk, Pezda 3.

Pozostałe wyniki: Czarni Regimin – AZS AWF Warszawa 31:31 * MKS Wieluń – Politechnika Anilana Łódź 26:33 * ChKS Łódź – Włókniarz Konstantynów Łódzki 25:20 * AZS UMCS Lublin – Trójka Ostrołęka 33:29 * Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – Uniwersytet Radom przełożony * AZS UW Warszawa – Mazur Sierpc przełożony na 4 maja.

13 kwietnia (zaległy): Anilana – AZS BP * 16-17 kwietnia: ChKS – AZS UW * Włókniarz – Pabiks * AZS BP – Szczypiorniak * Radom – Trójka * AZS UMCS – Czarni * AZS W-wa – Wieluń * Anilana – Mazur.