I LIGA MĘŻCZYZN

AZS AWF Biała Podlaska pokonał w hali Globus AZS UMCS Lublin 25:21

Dodano: 28 lutego 2016, 18:33
Autor: grom

Faworytem byli bialczanie, którzy zawitali w roli wicelidera. Już początek meczu pokazał, że goście bardzo poważnie podeszli do rywalizacji z kolegami z AZS UMCS. W drugiej minucie przyjezdni prowadzili 2:0, po trafieniach Maksima Kriuczkowa i Jakuba Wańkowicza. Jak się później okazało ta para wiodła prym w zdobywaniu goli dla przyjezdnych. W jej dorobku znalazło się w sumie aż 15 z 25 zdobytych bramek.

Oba zespoły skupiły się bardziej na grze defensywnej niż trafianiu do siatki rywala. W dobrej dyspozycji był bramkarz gości Marek Kubiszewski. Popularny „Łapa” dał się pokonać Hubertowi Obydziowi dopiero w 19 min (1:6). Do przerwy górą byli bialczanie, którzy prowadzili 11:6.

Po zmianie stron przewaga faworyzowanych gości wzrosła do siedmiu trafień (15:8 w 38 min, po golu Huberta Bąka). Od tego momentu kibice AZS UMCS zaczęli mieć nadzieję na korzystny wynik. Stało się to za sprawą bardzo dobrej gry lublinian w ofensywie. Gospodarzy poderwał do walki Hubert Obydź, który w ciągu dziewięciu minut trzykrotnie trafił do siatki rywali. Wsparli go Jakub Buksiński i Kamil Bernat.

Podopiecznym trenera Jakuba Ignaszewskiego udało się zmniejszyć straty do trzech trafień (14:17). Był to jednak jedyny taki zryw miejscowych. Na więcej nie pozwolili doświadczeni goście. Spotkanie derbowe zakończyło się wygraną bialskich akademików 25:21. – Oglądaliśmy ciekawe zawody w wykonaniu obu drużyn. Obaj nasi bramkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Cieszy kolejne zwycięstwo – podsumował Dmitrij Tichan, szkoleniowiec AZS AWF Biała Podlaska.

AZS UMCS Lublin – AZS AWF Biała Podlaska 21:25 (6:11)

AZS UMCS: Kustra, Gajecki – Obydź 5, Bernat 5, Buksiński 4, Zienkiewicz 2, Nastaj 2, Andrusiewicz, Dziemiach, Karczmarzyk 1, Drozd 1, Bożek, Pawelczuk 1, Sykut. Kary: 8 minut.

AZS AWF BP: Kubiszewski, Chmurski – Kriuczkow 8, Antolak, Wańkowicz 7, Kieruczenko, Chodur, Wasiłek 3, Jaszczuk 3, Bąk 2, Krawczyk 1, Pezda 1, Nowicki, Rusin. Kary: 4 minuty.

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH – GRUPA TRZECIA

Pozostałe wyniki 17 kolejki: Uniwersytet Radom – AZS UW Warszawa 32:26 (16:14) * AZS AWF Warszawa – Włókniarz Konstantynów Łódzki 37:24 (13:9) * Politechnika Anilana Łódź – ChKS Łódź 23:15 (10:11) * Mazur Sierpc – Pabiks Pabianice 27:23 (15:11) * Czarni Regimin – Trójka Ostrołęka 27:27 (16:13) * MKS Wieluń – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 39:17 (20:8) * mecz zaległy z 16 kolejki: Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – Czarni Regimin 24:25.

5-6 marca: AZS UW – Czarni * Trójka – Wieluń * Szczypiorniak – Mazur * Pabiks – Anilana * ChKS – AZS W-wa * Włókniarz – UMCS * AZS BP – Radom.