INNE

Polska - Kosowo 30:19. Horror do przerwy

Dodano: 12 stycznia 2018, 22:05

(fot. Maciej Kaczanowski)

Polscy piłkarze ręcznie w pierwszym meczu prekwalifikacyjnym do mistrzostwa świata 2019 pokonali wysoko niżej notowanego rywala, choć do przerwy prowadzili tylko jednym golem

Polska miała wyjść na parkiet i po prostu zdemolować ekipę Kosowa, którą w głównej mierze stanowią sportowcy amatorzy. Tymczasem w pierwszych 30 minutach kibice przecierali oczy ze zdumienia. Biało-Czerwoni grali bardzo chaotycznie, brakowało odpowiedniej komunikacji. Z kolei rywale nie mieli nic do stracenia i postawili faworytom twarde warunki. I do przerwy Polska wygrywała jedynie 13:12.

Na szczęście po zmianie stron Polacy zaczęli osiągać coraz większą przewagę. I z każdą kolejną minutą powiększali przewagę nad rywalem by ostatecznie wygrać różnicą 11 bramek.

Polska - Kosowo 30:19 (13:12)

Polska: Wyszomirski, Morawski - Makowiejew 1, Krajewski, Walczak, Nogowski 3, Genda 2, Syprzak 4/1, Moryto 10/2, M. Gębala, Przybylski 5, Paczkowski 1, Gierak 1, Krieger, T. Gębala 2, Chrapkowski 1

Kosowo: Gerbeschi, Berisha 1 - Abdullahi 6, Ahmeti, Beshiri 4, Dedaj 2/1, Hohxa 4, Jupa, Krasniqi, Quni, Ramosaj, Dre. Tahirukaj, Dri. Tahirukaj 1, Terziqi 1, Xhafolli, Zherka

Gość (3 dni temu o 19:06) 0