KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 23:22

Dodano: 8 lutego 2014, 22:15

Podopieczne Sabiny Włodek uległy w sobotę w meczu na szczycie PGNiG Superligi szczypiornistkom Zagłębia różnicą zaledwie jednej bramki.

Gra od początku toczyła się punkt za punkt. Gospodynie potrafiły odskoczyć mistrzyniom Polski co najwyżej na różnicę dwóch bramek. Właśnie taką przewagą lubinianek zakończyła się pierwsza część sobotniego meczu, po trzydziestu minutach gry tablica wyników wskazywała rezultat 12:10 dla Zagłębia. Drugą połowę lepiej rozpoczęły "Miedziowe”, które powiększyły swoją przewagę w pierwszych minutach po przerwie. Szczypiornistkom Zagłębia udawało się wychodzić na czterobramkowe prowadzenie, choćby przy wyniku 16:12 czy też nieco później, wygrywając 19:15. Mistrzynie Polski do końca ambitnie walczyły o dobry rezultat, dzięki swojej determinacji w 52 minucie meczu lublinianki doprowadziły do remisu 20:20. Gra do samego końca była bardzo wyrównana, ale ostatnie słowo należało do gospodyń. Na nieco ponad minutę przed końcową syreną szczypiornistki Zagłębia trafiły do bramki MKS, i jak się później okazało była to bramka na wagę zwycięstwa w sobotnim spotkaniu. Na odrobienie strat mistrzyniom Polski zabrakło już czasu, podopieczne Sabiny Włodek ostatecznie przegrały w Lubinie 22:23. Dla lubelskiej drużyny była to kolejna porażka, po przegranej w piętnastej kolejce z Vistalem Gdynia, w bezpośrednim pojedynku z czołową drużyną PGNiG Superligi. Po piętnastu meczach zespół MKS Selgros Lublin ma w dorobku 24 punkty, co daje mu trzecie miejsce. Na prowadzeniu w tabeli jest natomiast ekipa Zagłębia, mająca na koncie o trzy "oczka” więcej, zdobyte w szesnastu grach. W następnej kolejce, 15 lutego, MKS zagra na własnym parkiecie z Olimpią Beskid Nowy Sącz. KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Selgros Lublin 23:22 (12:10) Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Załęczna 4, Pałgan 4, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 3, Lalewicz 3, Malta 3, Jochymek 1, Jelić 1, Bader 1. MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Gęga 7, Małek 7, Nestsiaruk 3, Drabik 3, Rola 2, Wojtas, Skrzyniarz, Mihdaliova, Konsur, Wojdat. Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski.