Koniec złej passy MKS Selgros Lublin

Dodano: 28 lutego 2015, 19:01
Autor: Kamil Kozioł

MKS Selgros Lublin wrócił na zwycięski szlak. W sobotę podopieczne Sabiny Włodek pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 29:23.

Zwycięstwo musi cieszyć, bo ostatnio mistrzynie Polski głównie przegrywały. Porażki z Pogonią Baltica Szczecin w Superlidze i Startem Elbląg w Pucharze Polski musiały mocno zachwiać pewnością siebie lubelskich szczypiornistek.

Zawodniczki MKS Selgros jak mantrę powtarzały, że przyczyną słabszej dyspozycji jest olbrzymie zmęczenie spowodowane nagromadzeniem gier. Sabina Włodek bardzo szybko zareagowała na te słowa i na mecz w Olkuszu desygnowała mocno rezerwowy skład.

W meczowym protokole w ogóle nie znalazły się Dorota Małek, Jessica Quintino i Joanna Drabik. Ich absencja spowodowała, że od pierwszych minut na parkiecie zameldowały się Joanna Szarawaga, Kamila Skrzyniarz i Karolina Konsur.

Dla tej ostatniej był to pierwszy mecz od wielu miesięcy, w czasie których leczyła kontuzjowane kolano. Swój come back Konsur będzie wspominała bardzo przyjemnie, bo zdobyła dwie bramki.

Mistrzynie Polski małe problemy z beniaminkiem miały jedynie na początku spotkania, kiedy na boisku szalała Paulina Marszałek.

24-letnia rozgrywająca zdobyła w sobotę osiem bramek. Lubelskie szczypiornistki opanowały sytuację dopiero po upływie kilkunastu minut i wzmocniły obronę, co pozwoliło im przechwycić kilka piłek. W ataku imponowały Skrzyniarz i Szarawaga – każda z nich zaliczyła po pięć trafień.

Po przerwie emocji było już nieco mniej, bo przewaga przyjezdnych rosła z każdą minutą. Jedynie w końcówce Olkusz zaliczył kilka trafień, co pozwoliło mu nieco "podreperować” wynik.
Kolejny mecz zawodniczki MKS Selgros rozegrają już we wtorek w Gdyni, gdzie o godz. 18 zmierzą się z miejscowym Vistalem.

SPR Olkusz - MKS Selgros Lublin 23:29 (10:14)

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Konsur 2, Rola 5, Gęga 4, Repelewska 2, Kozimur 1, Nestsiaruk 1, Mihdaliova 2, Nocuń 1, Skrzyniarz 5, Szarawaga 6.