KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 29:28

Maksim Nieswiadba rzucił Ostrovii tylko trzy bramki (ARCHIWUM)

Nie wiedzie się AZS AWF Biała Podlaska. Zespół trenera Andrzeja Chmielewskiego, po raz drugi w odstępie tygodnia, stracił komplet punktów. Tym razem bialczanie ulegli w Ostrowie Wielkopolski Ostrovii 28:29. Po pierwszej połowie goście prowadzili różnicą czterech bramek.

Goście wystąpili bez skrzydłowego Michała Kieruczenki. Piłkarz narzekał na kłopoty z kolanem po ostatnim spotkaniu z MKS Kalisz.

– Michał to podstawowy obrońca i będziemy musieli go zastąpić. Chcemy nadrobić stracone punkty, wygrywając w Ostrowie – mówił przed spotkaniem trener AZS Andrzej Chmielewski.

Bialczanie byli blisko zrealizowania postawionego celu. W 10 min, po trafieniu Waldemara Prokopiuka, AZS prowadził 7:4. Przez kolejne ponad pół godziny przyjezdni dyktowali warunki. AZS grał bardzo dobrze w obronie i mądrze, a co najważniejsze skutecznie, w ataku.

Bardzo dobrze prezentował się na lewym skrzydle Artur Makaruk. Szczypiornista trafiał do bramki rywali po akcjach, był też bezbłędny w wykonywaniu rzutów karnych (pięć bramek). W 43 min po trafieniu Makaruka bialczanie wygrywali 24:19.

Problemy zaczęły się w końcówce. Gospodarzy do boju poderwali Łukasz Jaszka, brat reprezentanta Polski Bartłomieja, skrzydłowy Jakub Tomczak i Andrzej Wasilek. W efekcie, w 55 minucie, po rzucie karnym Pawła Dutkiewicza był już remis 27:27.

Na 28:27 bramkę zdobył Tomczak, a odpowiedział Maksim Nieswiadba. W 60 min z karnego ponownie trafił Dutkiewicz. AZS miał jeszcze czas na przeprowadzenie akcji, zakończonej celnym rzutem na bramkę. Nie udało się tego zrobić – rzut Artura Makaruka zatrzymał bramkarz Ostrovii Maciej Adamczyk.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 29:28 (14:18)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk – Wasilek 10, Tomczak 6, Martyński 5, P. Dutkiewicz 3, Sobczak 1, Jaszka 1, Stupiński 1, K. Dutkiewicz 1, Piosik 1, Kierzek, Bielec, Śliwiński. Kary: 8 minut.

AZS: Adamiuk, Kubiszewski – Makaruk 10, Pezda 4, Prokopiuk 4, Nieswadba 3, Antolak 3, Dębowczyk 2, Wędrak 2, Rutkowski. Kary: 10 minut.

Sędziowali: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza) i Kamil Poloczek (Katowice). Widzów: 300.

I LIGA PIŁKARZY R.ĘCZNYCH

KPR Ostrovia – AZS AWF Biała Podlaska 29:28 (14:18) * SPR Końskie – Śląsk Wrocław 29:29 (15:15) * Gwardia Opole – Control Process Tarnów 34:30 (17:14) * MKS Kalisz – ASPR Zawadzkie 32:29 (16:13) *AZS UŁPŁ Łódź – Olimpia w Piekarach Śląskie 32:30 (18:17) * Viret CMC Zawiercie – ŚKPR Świdnica 30:25 (20:11) * AZS UT-H Radom – Nielba Wągrowiec 21:37 (4:20).

1. Nielba 4 7 142-94
2. Śląsk 4 7 134-110
3. Gwardia 4 6 134-119
4. Kalisz 4 6 120-116
5. Łódź 4 5 112-109
6. Olimpia 4 4 128-119
7. Viret 4 4 107-134
8. AZS BP 4 3 118-114