Piłka ręczna

Lubelskie szczypiornistki czwarte na olimpiadzie. Brąz był blisko

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2012, 22:05
Autor: (grom)

Dziewczęta woj. lubelskiego były blisko brązowego medalu w OOM (JUSTYNA HORBOWSKA)
Dziewczęta woj. lubelskiego były blisko brązowego medalu w OOM (JUSTYNA HORBOWSKA)

Zawodniczki województwa lubelskiego zajęły czwarte miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Szczypiornistki woj. lubelskiego były bliskie zdobycia brązowego medalu podczas rozegranych w Bochni finałów OOM. Podopieczne trenerów Tadeusza Więcka i Jerzego Kożucha przegrały tzw. mały finał z województwem śląskim 22:25, mimo że prowadziły do przerwy 14:12.

Na osłodę naszym zawodniczkom pozostaje fakt, że ich koleżanka z zespołu Karolina Złomańczuk wygrała klasyfikację strzelców zdobywając 39 bramek.

Na siódmym miejscu rywalizację zakończyli chłopcy z woj. lubelskiego. Podopieczni trenera Damiana Morawskiego na finiszu okazali się lepsi od województwa warmińsko-mazurskiego (36:29)

WYNIKI XVIII OOM

Dziewczęta

Mecz o 3 miejsce:

Lubelskie – Śląskie 22:25 (14:12)

Bramki dla województwa lubelskiego: Złomańczuk 5, Nowaczyńska 2, El-Sabari 2, Horbowska 9, Zielińska 1, Piekarz 1, Sawczuk 1, Roguska 1.

Półfinał:

Pomorskie – Lubelskie 31:17 (17:12)

Bramki: Złomańczuk 5, Nowaczyńska 1, El-Sabari 4, Horbowska 5, Zielińska 1, Piekarz 1.

Pozostałe wyniki: o 1 miejsce: Pomorskie – Kujawsko-Pomorskie 28:19 (16:10) * o 5 miejsce: Dolnośląskie –
Mazowieckie 24:19 (14:8) * o 7 miejsce: Małopolskie – Wielkopolskie 20:26 (9:12).

Klasyfikacja końcowa dziewcząt w OOM: 1. Pomorskie, 2. Kujawsko-Pomorskie, 3. Śląskie, 4. Lubelskie, 5. Dolnośląskie, 6. Mazowieckie, 7. Wielkopolskie, 8. Małopolskie.

Najlepsza zawodniczka: Małgorzata Trawczyńska (woj. pomorskie) * najlepsza bramkarka: Katarzyna Majewska (woj. kujawsko-pomorskie) * najskuteczniejsza: Karolina Złomańczuk – 39 bramek (woj. lubelskie).

Chłopcy

O miejsca 5-8:

Lubelskie – Łódzkie 31:33 (17:16)

Bramki: Kawka 8, Śliwiński 4, Rafalski 2, Adamczuk 8, Bajwoluk 2, Zimmermann 4, Zienkiewicz 1, Rutkowski 2
O 7 miejsce:

Lubelskie – Warmińsko-Mazurskie 36:29 (15:13)

Bramki: Kawka 11, Śliwiński 6, Rafalski 1, Klecha 3, Adamczuk 7, Joniec 3, Bajwoluk 2, Zimmermann 2, Rutkowski 1.

Pozostałe wyniki: o 5 miejsce: Łódzkie – Dolnośląskie 28:24 (14:14) * o 3 miejsce: Małopolskie– Mazowieckie 23:31 (12:13) * o 1 miejsce:

Kujawsko-Pomorskie – Wielkopolskie 38:30 (19:15)

Klasyfikacja końcowa chłopców w OOM: 1. Kujawsko-Pomorskie, 2. Wielkopolskie, 3. Mazowieckie, 4. Małopolskie, 5. Łódzkie, 6. Dolnośląskie,7. Lubelskie, 8. Warmińsko – Mazurskie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

SUPERLIGA (Grupa pomarańczowa)

WYNIKI KOLEJKI

9 kolejka
KPR Legionowo - Azoty Puławy 22:25
Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce 29:38
Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 29:17
Gwardia Opole - MKS Kalisz 28:21
MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 24:22
Spójnia Gdynia - Stal Mielec 31:35
Piotrkowianin - NMC Górnik Zabrze 26:28
Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:29

TABELA

1. ORLEN Wisła Płock 10 30 310-221
2. Azoty Puławy 10 28 300-248
3. Gwardia Opole 10 21 259-258
4. Piotrkowianin 10 16 275-287
5. Stal Mielec 11 16 323-347
6. MKS Kalisz 11 14 270-317
7. Wybrzeże Gdańsk 10 11 258-282
8. Pogoń Szczecin 10 3 232-284
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!