MKS Kalisz – AZS UMCS Lublin 34:20, wygrana AZS AWF Biała Podlaska

Dodano: 29 września 2013, 23:38
Autor: (grom)

(AZS UMCS LUBLIN)

Lubelscy akademicy przegrali w Kaliszu z tamtejszym MKS aż 20:34.

Na pierwsze zwycięstwo piłkarze AZS UMCS Lublin muszą poczekać co najmniej do najbliższej kolejki, kiedy zagrają u siebie z Olimpią Piekary Śląskie.

W sobotę lublinianie nie dali rady MKS Kalisz, dostając mocne lanie 20:34.

Akademicy dali sobie narzucić styl gry przeciwnika, a ten najpierw wyszedł na prowadzenie, a następnie powiększał przewagę (7:3, 12:8).

Pięciobramkowe prowadzenie po pierwszej połowie nie wskazywało na tak wysoką porażkę. MKS wygrywał już 23:15, 27:18. Ostatecznie beniaminek uległ kaliszanom różnicą aż 14 trafień.

MKS Kalisz – AZS UMCS Lublin 34:20 (16:11)

MKS Kalisz: Trojański, Krekora – Tomczak 9, Nowakowski 5, Sieg 4, Kuśmierczyk 3, Gomółka 3, Celek 3, Klara 2, Fugiel 2, Bożek 1, Kobusiński 1, Salamon 1, Krzywda. Kary: 12 minut.

AZS UMCS: Gajecki, Gruszczyński – Afanasjev 7, Lewtak 4, Buksiński 2, Dziemiach 2,
Brodziak 2, Goral 1, Jurek 1, Ignaszewski 1, Baranowski, Chilimoniuk, Graboś, Kondraciuk, Gruszczyński. Kary: 6 minut.

Sędziowali: Filip Fahner, Łukasz Kubis (Głogów). Widzów: 400.

AZS AWF Biała Podlaska odniósł trzecie zwycięstwo

Bialczanie dopisali do swojego dorobku dwa punkty. Tym razem o sile spadkowicza z I ligi przekonał się MKS Wieluń przegrywając 17:27.

Goście już po pierwszej odsłonie nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń, prowadząc różnicą ośmiu bramek. Po zmianie stron podopieczni trenera Sławomira Bodasińskiego w pełni kontrolowali grę i zwyciężyli.

Była to trzecia wygrana akademików. Dotychczas AZS ograł Włókniarza Konstantynów Łódzki i Prusa Siedlce. W następnej kolejce zmierzy się u siebie ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka.

KS Wieluń – AZS AWF Biała Podlaska 17:27 (5:13)

AZS: Adamiuk, Kozak, Aleksandrowicz – Zielonko, Warmijak, Wasiłek 5, Stefaniec 7, Jaszczuk 2, Pezda 6, Staropiętka 2, Antolak 3, Kubajka 1, Wędrak 1. Kary: 14 minuty .