MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:20. Półfinał o krok (ZDJĘCIA)

Dodano: 6 kwietnia 2014, 20:12
Autor: Kamil Kozioł

MKS Selgros blisko awansu do półfinału. W niedzielę podopieczne Sabiny Włodek wygrały 35:20 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski

Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej potyczki był powrót na boisko Kristiny Repelewskiej, która przez ponad rok była wyłączona z gry. Białorusinka wprawdzie nie wpisała się na listę strzelczyń, ale w kolejnych meczach powinna być istotnym wzmocnieniem mistrzyń Polski. Na ławce trenerskiej pojawiła się z kolei Monika Marzec, która w ostatnich dniach została drugim trenerem MKS Selgros. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Lublinianki rozpoczęły bardzo dobrze i już po kwadransie prowadziły 10:4. Wtedy jednak zanotowały przestój i pozwoliły rywalkom zdobyć sześć bramek z rzędu. Końcówka należała jednak do gospodyń, które na przerwę schodziły prowadząc 19:14. W drugiej połowie na boisku istniał już tylko jeden zespół. Licząc z pierwszą częścią meczu, MKS Selgros zdobył trzynaście bramek z rzędu, dzięki czemu doprowadził do prowadzenia 28:14. Rewelacyjnie w tym fragmencie spisywała się Jekaterina Dżukjewa, która zamurowała bramkę i odebrała chęć do gry rywalkom. Na słowa uznania zasłużyła również Marta Gęga. 27-letnia rozgrywająca imponuje w ostatnich miesiącach formą, a w niedzielę zdobyła sześć bramek i była najskuteczniejszą szczypiornistką na parkiecie. Niezłe zawody zaliczyły także Dorota Małek i Alina Wojtas. Obie zdobyły po pięć bramek. Lublinianki do awansu do najlepszej czwórki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. Kolejny mecz zostanie rozegrany w środę w Piotrkowie Trybunalskim. MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:20 (19:14) Lublin: Dżukjewa, Baranowska - Gęga 6, Małek 5, Wojtas 5, Mihdaliova 4, Majerek 4, Kocela 3, Rola 2, Drabik 2, Skrzyniarz 2, Konsur 1, Kozimur 1, Wojdat, Nieściaruk, Repelewska. Kary: 8 min. Piotrcovia: Skura, Opelt - Wypych 5, Szafnicka 3, Rol 2, Kucharska 2, Cieślak 2, Kopertowska 2, Nowak 2, Mielczewska 1, Piecaba 1, Olek, Pasternak. Kary: 10 min. Sędziowali: Patyk i Salwowski (Warszawa). Stan rywalizacji: 1:0. POZOSTAŁE WYNIKI - PLAY-OFF * Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 28:22 (11:15). Stan rywalizacji: 1:0. * SPR Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg 21:26 (11:13). Stan rywalizacji: 0:1. * KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:25 (17:13). Stan rywalizacji: 1:0. Kolejne mecze zostaną rozegrane 9 i 12-13 (ew.) kwietnia. Gra w tej fazie toczy się do dwóch zwycięstw. PLAY-OUT KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 31:21 (14:13) 9. KPR 21 13 561-609 10. Ruch 21 10 597-610 11. Olkusz 20 7 453-615 12 kwietnia: KPR - Olkusz.