Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 33:30

Dodano: 26 lutego 2012, 21:45
Autor: (grom)

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska (granatowe stroje)przegrali na wyjeździe z Ostrowią (Jacek Świ

Nie wiedzie się szczypiornistom AZS AWF Biała Podlaska, którzy przegrali już czwarty mecz w tym roku. Akademicy ulegli w Ostrowie Wielkopolskim Ostrovii 30:33. Losy spotkania rozstrzygnęły się pięć minut przed końcem, kiedy gospodarze wykorzystali błędy bialczan.

Po sobotniej porażce strata AZS do miejsca barażowego wynosi już sześć punktów. Stało się tak za sprawą wygranej Politechniki Radomskiej z ASPR Zawadzkie. Zespół z Radomia wciąż walczy o uchronienie się przed degradacją, czego nie można powiedzieć o naszych szczypiornistach i wyprzedzających ich w tabeli piłkarzach MTS Chrzanów.

Gry w pierwszej połowie goście nie muszą się wstydzić. AZS walczył jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem, co przełożyło się na remis 15:15. Po zmianie stron przyjezdni nawet kilka razy obejmowali prowadzenie (21:20 w 45 min, 24:32 w 50 min).

Niestety w końcówce już tak dobrze nie było. Losy meczu zaczęły się zmieniać w 55 min. Najpierw bramkarz Ostrovii Maciej Adamczyk obronił rzut Piotra Pezdy, a następnie kontrę dla gospodarzy wykorzystali Andrij Matiuk z Marcinem Sobczakiem. Próba odpowiedzi akademików zakończyła się stratą piłki.

Błąd AZS wykorzystał Matiuk i było już po meczu. Trzy minuty, które zostały do końca spotkania, pomimo starań gości nie odwróciły wyniku.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 33:30 (15:15)

Ostrovia: Adamczyk, Bystram – Krzywda 12, Jaszka 6, Dutkiewicz 4, Kierzek 3, Matiuk 3, Sobczak 2, Piosik 1, Tomczak 1, Dutkiewicz 1, Jedwabny. Kary: 8 minut.

AZS: Pieńczewski, Paczkowski – Nieswadba 10, Pezda 6, Wędrak 5, Makaruk 5, Prokopiuk 2, Kieruczenko 1, Kiryłow 1, Antolak. Kary: 10 minut.

Sędziowali: Mirosław Pazur (Ruda Śląska) i Olgierd Sikora (Chorzów). Widzów: 300.

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS AWF Biała Podlaska 33:30 (15:15) * Czuwaj Przemyśl – SPR Końskie 34:27 (20:12) * Viret Zawiercie – ŚKPR Świdnica 22:25 (10:12) * AZS Politechnika Radomska – ASPR Zawadzkie 28:23 (16:11) * MTS Chrzanów – Gwardia Opole 28:34 (13:17) * Olimpia Piekary Śląskie – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (11:16).

1. Czuwaj 17 31 596-504
2. Piotrkowianin 17 28 539-456
3. Gwardia 17 27 510-424
4. SPR 17 26 568-499
5. Olimpia 17 17 516-510
6. Viret 17 14 481-493
7. Ostrovia 17 13 504-550
8. ASPR 17 12 451-525