Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 23:37, awansowały do półfinału

Dodano: 9 kwietnia 2014, 20:45
Autor: KAMIL KOZIOŁ

MKS Selgros Lublin awansował do półfinału mistrzostw Polski po środowej wygranej w Piotrkowie Trybunalskim 37:23.

Podopieczne Sabiny Włodek przed środowym starciem z Piotrkovią Piotrków Trybunalski wielokrotnie powtarzały, że chcą jak najszybciej zakończyć ćwierćfinałową rywalizację. Cel udało im się zrealizować w stu procentach i dzięki dwóm łatwym zwycięstwom lublinianki mogą w spokoju przygotowywać się do półfinałów mistrzostw Polski. Szczypiornistki MKS Selgros bardzo dobrze rozpoczęły wczorajszy mecz i już po 11 min prowadziły 9:4. Sławomir Kamiński, trener gospodyń, próbował ratować sytuację biorąc przerwę na żądanie. Reprymenda szkoleniowca poskutkowała i w 22 min na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Końcówka pierwszej części należała jednak do przyjezdnych, które schodziły na przerwę prowadząc 17:15. W drugiej połowie emocji było już znacznie mniej. Obrończynie tytułu przyspieszyły grę i zaczęły budować swoją przewagę. Co więcej, ponownie między słupkami lubelskiej bramki znakomicie spisywała się Jekaterina Dżukjewa. Bułgarka przez ostatnie trzynaście minut nie przepuściła żadnej piłki. W tym czasie jej koleżanki rzuciły aż dziewięć bramek, co pozwoliło im zwyciężyć 37:23. W półfinale lublinianki zmierzą się z lepszym z pary Pogoń Baltica Szczecin - Start Elbląg. Po dwóch meczach w tej rywalizacji jest remis. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę w Szczecinie. Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 23:37 (15:17) Piotrcovia: Skura, Opelt - Wypych 6, Kopertowska 4, Rol 3, Pasternak 3, Szafnicka 3, Mielczewska 2, Nowak 1, Cieślak 1, Kucharska, Piecaba, Olek, Tórz. Kary: 4 min. MKS Selgros: Dżukjewa - Mihdaliova 7, Małek 6, Drabik 6, Kocela 5, Majerek 5, Gęga 5, Konsur 2, Skrzyniarz 1, Wojtas, Nieściaruk. Kary: 2 min. Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf. Widzów: 400. Stan rywalizacji: 0:2. Awans: MKS Selgros. Pozostałe mecze play-off * Start Elbląg - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:28 (12:15). Stan rywalizacji: 1:1. * Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:27 (12:17). Stan rywalizacji: 1:1. * Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 27:29 (10:14). Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Vistal. Trzecie mecze w parach Pogoń - Start i Zagłębie - Olimpia odbędą się 12-13 kwietnia. Gra w tej fazie toczy się do dwóch zwycięstw.