Piotrcovia - SPR Lublin 22:30, zdecyduje trzeci mecz

Dodano: 19 marca 2011, 18:28
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Szczypiornistki SPR AZS Pol Lublin ograły na wyjeździe Piotrcovię 30:22 i o tym, która z drużyn awan

SPR Lublin meczu o takim znaczeniu nie grał od wielu miesięcy. Podopieczne Edwarda Jankowskiego potrzebowały aż 45 minut na oswojenie się z nową sytuacją. Na szczęście kolejne 15 minut poświęciły na zdemolowanie Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Już kilkanaście minut przed meczem hala Relax w Piotrkowie Trybunalskim pękała w szwach. Kibice obu drużyn stworzyli bardzo gorącą atmosferę. – Uwielbiam grać przy pełnych trybunach. To mnie niesamowicie mobilizuje – przyznała Justyna Jurkowska, bramkarka SPR.

Jej koleżanki rozpoczęły mocno stremowane. Piotrcovia grała z dużą ambicją i długo dotrzymywała kroku lubliniankom. Po 30 minutach na prowadzeniu były miejscowe, które wygrywały 12:11. Słabiej grała Kristina Repelewska – 30-letnia rozgrywająca sprawiała wrażenie nieco rozkojarzonej.

– Kontuzja wybiła ją z rytmu. Jestem pewien, że za tydzień zagra już na swoim normalnym poziomie – tłumaczy Edward Jankowski, opiekun SPR.

Drugą połowę od celnego trafienia rozpoczęła Aleksandra Mielczewska. Jednak z minuty na minutę w lubelskiej bramce rozkręcała się Jurkowska. Jej trzy kapitalne interwencje z 42 min wyraźnie uskrzydliły przyjezdne. 30-letnia golkiperka najpierw odbiła rzut karny Agaty Wypych, a później dwukrotnie zatrzymała Innę Krzysztoszek.

– Ja tylko robię swoje. Moje koleżanki zagrały dobrze w obronie, co znacznie ułatwiło mi pracę – powiedziała Jurkowska.

Przełamanie przyszło w 54 min, kiedy mistrzynie Polski zdobyły siedem bramek z rzędu. – Za tydzień gramy po raz trzeci z Piotrcovią. Kolejnych prezentów nie zamierzamy rozdawać – zapowiada Jankowski.

– Ja widzę nawet kilka pozytywów tego, że w przyszły weekend znowu wybiegniemy na boisko. Vistal Łączpol Gdynia i Zagłębie Lubin będą musiały poszukać sparingpartnerów, tymczasem my nie mamy takich problemów – powiedziała Jurkowska.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – SPR AZS Pol Lublin 22:30 (12:11)

Piotrcovia: Kowalczyk – Krzysztoszek 5, Szafnicka 5, Rol 2, Wypych 4, Mijas 2, Gleń 2, Mielczewska 1, Dąbrowska 1, Podrygała. Kary: 6 min

SPR: Jurkowska, Mieńko – Majerek 8, Wilczek 5, Puchacz 5, Wojtas 5, Marzec 3, Danielczuk 2, Kucińska 2, Repelewska, Skrzyniarz, Mihdaliova. Kary: 6 min

Sędziowali: Grzegorz Budziosz, Tomasz Olesiński (Kielce). Widzów: 1000.

Play-off:

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – SPR AZS Lublin 22:30 (12:11) (Stan rywalizacji: 1:1. Trzeci mecz odbędzie się 26 lub 27 marca) * KSS Kielce – KGM Metraco Zagłębie Lubin 33:38 (15:15, 29:19) (Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Zagłębie) * Ruch Chorzów – Vistal Łączpol Gdynia 23:34 (9:18) (Stan rywalizacji: 0:2. Awans: Vistal) * EKS Start Elbląg – AZS Politechnika Koszalińska zakończył się po zamknięciu wydania.
Play-out: AZS AWF Sportconcept Wrocław – KPR Jelenia Góra 33:30 (18:13).

9. Wrocław 23 16 534-597
10. KPR 23 14 654-742
11. Sambor 22 2 500-765
12. Zgoda 22 7 319-443

26-27 marca: Wrocław – Sambor.