Polska - Arabia Saudyjska 28:14 w drugim meczu MŚ w piłce ręcznej

Dodano: 14 stycznia 2013, 21:40

Polacy pokonali w poniedziałek Arabię Saudyjską 28:14 (Sławomir Stachura/echodnia.eu)

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski zrobili, co do nich należało i w poniedziałek, w swoim drugim meczu mistrzostw świata pokonali wysoko Arabię Saudyjską 28:14.

Do przerwy "biało-czerwoni" prowadzili 14:6. Rywale wiele razy nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Sławomira Szmala.

Nasz bramkarz obronił chociażby dwa rzuty karne.

Po przerwie trwała dominacja drużyny Michaela Bieglera i Polacy cały czas powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na 14 bramkach przewagi.

Na listę strzelców w poniedziałek wpisał się również Przemysław Krajewski. Zawodnik Azotów Puławy zapisał na swoim koncie dwa trafienia.

Teraz przed naszym zespołem dużo trudniejsze zadanie. We wtorek, także o godz. 20.15 Bartosz Jurecki i jego koledzy zmierzą się ze znacznie silniejszą Słowenią.

Polska - Arabia Saudyjska 28:14 (14:6)

Szmal, Wichary - Jaszka 3, Lijewski 1, Bielecki 3, Bartczak 5, Wiśniewski 1, B. Jurecki 1, Chodara, M. Jurecki 1, Jurkiewicz, Syprzak 2, Krajewski 2, Kubisztal 4, Szpera, Orzechowski 5.