Powen Zabrze - Azoty Puławy 34:26

Dodano: 24 kwietnia 2013, 20:18

Dmytro Zinczuk z powodu urazu nie dotrwał do końca meczu w Zabrzu (MACIEJ KACZANOWSKI)

W drugim meczu ćwierćfinału Azoty przegrały w Zabrzu z Powenem 26:34. Półfinalistę wyłoni trzecie spotkanie w Puławach

Już pierwsza połowa pokazała, że żadna z drużyn nie zamierza poddać się bez walki. Mecz rozpoczął się do prowadzenia Azotów 2:0. Do bramki Powenu trafili Jan Sobol i Michał Szyba.

Zabrzanie szybko wyrównali (3:3 w 8 min). Z każdą minutą lepiej w ataku radzili sobie gospodarze, których grą kierował doświadczony Mariusz Jurasik. "Józek” mocno absorbował obronę puławian, co skutkowało indywidualnymi karami.

W 16 min goście grali w potrójnym osłabieniu. Karę dwóch minut odsiadywali Mateusz Kus, Mateusz Jankowski i Przemysław Krajewski.

Miejscowi wykorzystali sytuację i po bramkach Łukasza Stodtki i Kamila Mokrzkiego odskoczyli w 20 min na pięć trafień (10:5).

Dzięki dobrej postawie w defensywie i indywidualnym pilnowaniu Jurasika przez Piotra Masłowskiego drużyna trenera Marcina Kurowskiego zniwelowała straty. Do remisu 12:12, chwilę przed końcem pierwszej odsłony doprowadził Mateusz Jankowski. Bramka Łukasza Kandory z koła dała Powenowi jednobramkowe prowadzenie.

Puławianie dobrze rozpoczęli drugą odsłonę. W 42 min Dmytro Zniczuk trafił na 19:17. Dodatkowo czerwoną kartkę ujrzał skrzydłowy Powenu Patryk Kuchczyński. Chwilę później Kus zdobył 20 bramkę.
Kolejne minuty to okres nieporadności puławian w ataku.

Skrzętnie wykorzystali to zabrzanie, którzy w 50 min prowadzili 25:21. Nie bez znaczenia były kolejne kary oraz urazy Zinczuka i Masłowskiego. Prawie kwadrans Azoty grały bez tych doświadczonych rozgrywających.

Powen Zabrze - Azoty Puławy 34:26 (13:12)

Powen: Kicki, Banisz – Jurasik 8, Stodtko 4, Bushkov 3, Kandora 3, Nat 5, Niedośpiał, Mokrzki 5, Kowalski 3, Kuchczyński 2, Garbacz, Lasoń, Żółtak 1. Kary: 8 minut. Dyskwalifikacja: Kuchczyński w 42 min.

Azoty: Stęczniewski, Grzybowski, Sokołowski – Masłowski 2, Kus 5, Grzelak, Zinczuk 3, Krajewski 6, Szyba 5, Sobol 1, Jankowski 3, Kowalik, Ćwiklińśki, Bałwas 1, Barzenkow. Kary: 16 minut.

Sędziowali: Rafał Puszkarski, Arkadiusz Sołodko (Legionowo). Widzów: 900.

Pozostałe ćwierćfinały (do dwóch wygranych): Gaz-System Pogoń Szczecin – Orlen Wisła Płock 27:40 (13:24). Stan rywalizacji: 2-0 dla Orlenu * MMTS Kwidzyn – Tauron Stal Mielec 35:32 po dogrywce (30:30; 17:16). 2:0 dla MMTS.