SPORT: Wyniki sobotnich spotkań

Dodano: 7 lutego 2009, 18:23
Autor: jar

Niestety, piłkarki ręczne SPR Asseco BS Lublin przegrały pierwsze spotkanie 1/8 Pucharu EHF. Przed rewanżem nie stoją jednak na straconej pozycji. Swój mecz wygrali siatkarze Avii Świdnik i powrócili na fotel lidera I ligi. Szczypiorniści Azotów Puławy zremisowali z Kwidzyniem.

Byasen Trondheim okazały się zbyt wymagającym przeciwniekiem dla Mistrzyń Polski. Norweżki triumfowały we własnej hali 26:24, prowadząc także do przerwy 16:8. Lublinianki zaczęły spotkanie zbyt nerwowo, pozwalając rywalkom na wypracowanie dużej przewagi.

Po przerwie było już lepiej. SPR gonił, dwukrotnie zbliżając się na dystans dwóch trafień. Tej bariery nasze zawodniczki nie były już jednak w stanie pokonać.

Avia Swidnik pokonała lidera I ligi Pamapol Siatkarz Wieluń 3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:19). Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Zmotywowani gospodarze dostali zadyszki tylko w trzeciej partii. Potem wszystko wróciło do normy. Avia jest znowu liderem i chce walczyć o awans do Plus Ligi.

Wznowiła rozgrywki ekstraklasa piłkarzy ręcznych. W setnym meczu na tym szczeblu Azoty Puławy podzieliły się punktami z MMTS Kwidzyn - 30:30 . Goście zdołali na początku uzyskać przewagę, ale puławianie odrobili straty do przerwy (14:15). W drugiej połowie role się odwróciły. W 54 min miejscowi prowadzili 29:25, ale 180 sekund później tylko 29:28, co się ostatecznie zemściło.

Korona Kielce 9-0 Hetman Zamość

W swoim drugim dzisiejszym sparingu I-ligowa Korona Kielce wygrała z II-ligowym Hetmanem Zamość 9-0 (4-0).

Jacek Kiełb 17, Andradina 26, Jacek Markiewcz 28, Ernest Konon 43, Piotr Gawęcki 66, 77, 88, Michał Michałek 68, 82

Korona Kielce: Wojciech Małecki - Dariusz Łatka, Hernâni, Jacek Markiewicz, Dariusz Kozubek - Jacek Kiełb, Mariusz Zganiacz, Cezary Wilk (60 Andradina), Paweł Sobolewski - Andradina (46 Piotr Gawęcki), Ernest Konon (46 Michał Michałek).

Hetman Zamość: Łukasz Miś - Konrad Sawa, Kamil Sowa, Grzegorz Staszewski, Łukasz Kaczmarek - Rafał Turczyn, Tomasz Margol, Przemysław Kita, Serges Kiéma, Damian Rożej - Marek Fundakowski. Po przerwie grali także: Tomasz Prejbusz, Jacek Sowa, Kamil Sawa, Krzysztof Rysak.

18-20 sierpnia