SPR Lublin – KPR Ruch Chorzów 36:20, nadal bez porażki

Dodano: 19 grudnia 2012, 20:50
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Ewa Wilczek (z piłką) bardzo ambitnie walczyła ze szczypiornistkami Ruchu (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

SPR Lublin pewnie pokonało Ruch Chorzów 36:20

Podopieczne Edwarda Jankowskiego zrobiły to w bardzo luźny sposób. Gospodynie szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi, a później kontrolowały mecz.

O ile do gry w ataku nie można mieć większych zastrzeżeń, to postawa w defensywie musiała już mocno zdenerwować szkoleniowca brązowych medalistek mistrzostw Polski. Chorzowianki, zwłaszcza w pierwszych minutach, nie miały problemów z odnajdywaniem luk w lubelskiej obronie. Nie przekładało się to jednak na bramki, bo w decydujących momentach u przyjezdnych szwankowała skuteczność.

Emocje w hali Globus skończyły się już po pierwszym kwadransie, po którym gospodynie prowadziły 10:6. Miejscowe skrupulatnie powiększały przewagę, aż w 23 minucie sięgnęła ona ośmiu trafień.

Wąska kadra zmusiła trenera Jankowskiego do wpuszczenia na parkiet już w pierwszej połowie Małgorzaty Stasiak. 24-letnia rozgrywająca ma kontuzjowaną rękę i starała się grać bardzo ostrożnie. Ta zmiana pozwoliła jednak przez kilka minut odpocząć Dorocie Małek.

Ostatecznie o wyniku przesądził początek drugiej połowy. Lublinianki rozpoczęły tę część spotkania mocno skoncentrowane i zmiażdżyły rywalki. Dzięki dobrej postawie niezawodnej Aliny Wojtas oraz skutecznym kontrom Agnieszki Koceli SPR prowadziło w 37 minucie 24:14. W kolejnych fragmentach ta różnica urosła do 16 bramek.

SPR Lublin – KPR Ruch Chorzów 36:20 (19:12)

SPR: Gawlik, Baranowska, Czarna – Wojtas 9, Repelewska 8, Wilczek 6, Kocela 5, Małek 2, Wojdat 2, Stasiak 2, Konsur 1, Jarosz 1. Kary: 2 minuty.

Ruch: Montowska, Wąż – Lanuszny 7, Jasinowska 4, Grzyb 3, Jovović 2, Rodak 2, Pieniowska 1, Kempa 1, Masłowska, Sucheta, Rzeszutek, Salomon. Kary: 10 minut.
Sędziowali: Młyński, Zwoleń i Skwarek (Warszawa). Widzów: 500.

Pozostałe wyniki: KSS Kielce – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:32 * Aussie Sambor Tczew – Pogoń Baltica Szczecin 22:20 * Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Vistal Łączpol Gdynia 28:33 * AZS Politechnika Koszalińska – Start Elbląg 30:27 * Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Jelenia Góra.

12. Sambor 12 4 289-357

5-6 stycznia: Pogoń – Olimpia-Beskid * KPR – Ruch * SPR – Zagłębie * Politechnika – Kielce * Piotrcovia – Start * Vistal – Sambor.

13. kolejka 2-4 grudnia