SPR Lublin – Piotrcovia 28:29. Sensacja w hali MOSiR

Dodano: 13 marca 2011, 19:11
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Izabela Puchacz i jej koleżanki przegrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (DW)

Tego się chyba nikt nie spodziewał. SPR Lublin przegrał w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Co gorsza, tej porażki nie można nazwać wypadkiem przy pracy, bo tego dnia rywalki były po prostu lepsze.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodyń. Mistrzynie Polski prowadzone przez dobrze dysponowaną Alesię Mihdaliovą już po pięciu minutach prowadziły 4:1. Wydawało się, że SPR kontroluje przebieg spotkania. Podopieczne Edwarda Jankowskiego grały spokojnie i wolno.

Przyjezdne jednak znacznie poprawiły grę w defensywie, co pozwoliło im na zatrzymanie statycznie grających lublinianek. Spustoszenie w szeregach SPR zaczęła siać Agata Wypych, która w pierwszej połowie pięciokrotnie pokonała Justynę Jurkowską.

W 28 min szczypiornistki Piotrcovii doprowadziły do remisu, a chwilę później, po dwóch znakomitych akcjach Katarzyny Gleń, prowadziły 17:15. W końcówce pierwszej połowy straty próbowała zmniejszyć Małgorzata Kucińska, ale jej rzut odbiła Beata Kowalczyk.

Po przerwie niemoc SPR trwała dalej. Lublinianki popełniały proste błędy w ataku, a do defensywy wracały bardzo ospale. Nadal wysoką skuteczność utrzymywały Wypych i Gleń. Dzięki ich dobrej postawie w 37 min przewaga Piotrcovii wzrosła do pięciu bramek.

W tym momencie Edward Jankowski nie wytrzymał i poprosił o przerwę. Kilka jego uwag sprawiło, że gospodynie wreszcie przyspieszyły grę i rozpoczęły mozolne odrabianie strat. W 41 min po trafieniu Izabeli Puchacz SPR przegrywał już tylko dwoma bramkami. Pięć minut później kolejną kontrę wykończyła Majerek i było już tylko 22:23.

Na więcej nie było jednak lublinianek stać, bo znakomicie w bramce spisywała się Beata Kowalczyk. 31-letnia golkiperka broniła jak w transie i była najlepszą zawodniczką niedzielnego meczu.

SPR AZS Pol Lublin – Piotrcovia Piotrów Trybunalski 28:29 (15:17)

SPR: Jurkowska, Mieńko, Baranowska – Puchacz 6, Mihdaliova 6, Wilczek 4, Majerek 3, Marzec 3, Wojtas 2, Danielczuk 2, Kucińska 1, Wojdat 1, Skrzyniarz,.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura – Wypych 7, Mielczewska 6, Szafnicka 5, Gleń 5, Rol 4, Dąbrowska 2, Mijas, Podrygała, Brzezowska, Kopertowska.

Sędziowali: Michał Kopeć (Siemanowice) i Marcin Zubek (Bytom). Widzów: 400.