Autor: KAMIL KOZIOŁ

Dorota Małek była najskuteczniejszą zawodniczką sobotniego spotkania<br />
 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Dorota Małek była najskuteczniejszą zawodniczką sobotniego spotkania

SPR Lublin kontynuuje zwycięski marsz. Tym razem podopieczne Edwarda Jankowskiego pokonały Start Elbląg.

Sobotnie spotkanie nie było jednak spacerkiem dla brązowych medalistek mistrzostw Polski. Gospodynie od początku postawiły trudne warunki i rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Niemoc strzelecką w czwartej minucie przerwała dopiero Kristina Repelewska.

Obie ekipy bardzo słabo spisywały się w obronie, dlatego po 10 minutach na tablicy wyników widniał wysoki rezultat – 7:7. Wydawało się, że przyjezdne już opanowały sytuację, ale wtedy trzy bramki z rzędu zdobyły szczypiornistki Startu.

Edward Jankowski musiał wziąć czas, który odmienił grę SPR. Lublinianki przyspieszyły grę i w 18 min prowadziły już 12:10. Na spore pochwały zasługuje Agnieszka Kocela, która świetnie biegała do szybkiego ataku. To dzięki jej postawie oraz niezłej grze na kole Ewy Wilczek przyjezdne schodziły na przerwę prowadząc 18:14.

Drugą połowę elblążanki rozpoczęły z ogromną wiarą w możliwość odrobienia strat. Nadzieję odebrała im jednak Weronika Gawlik, która zamurowała lubelską bramkę. Golkiperka reprezentacja Polski kilkukrotnie wychodziła zwycięsko z sytuacji sam na sam.

O porażce Startu zadecydowała również duża liczba prostych błędów. W drugiej połowie mnożyły się niedokładne podania czy niecelne rzuty, co w konfrontacji z tak klasowym zespołem jak SPR Lublin, musiało zakończyć się porażką.

Start Elbląg – SPR Lublin 27:32 (14:18)

Start: Dżukjewa, Kędzierska, Kordunowska – Wolska 7, Janaczek 5, Białoszewska 4, Aleksandrowicz 4, Matouskova 2, Cekała 2, Karwecka 1, Jędrzejczyk 1, Szymańska 1, Woronko, Pesel. Kary: 8 min.

SPR: Gawlik – Małek 9, Majerek 5, Stasiak 4, Wojtas 4, Kocela 4, Wilczek 3, Repelewska 3, Konsur. Kary: 8 min.

Sędziowie: Młyński (Zwoleń) Skwarek (Warszawa) Widzów: ok. 800.

Pozostałe wyniki: Pogoń Baltica Szczecin – KSS Kielce 33:30 * Aussie Sambor Tczew – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 19:30 * Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Ruch Chorzów 31:22 * Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenia Góra 35:29 * KU AZS Politechnika Koszalińska – KGHM Metraco Zagłębie Lubin zakończył się po zamknięciu wydania.

12. Sambor 7 2 169-209

7 listopada: Zagłębie – Piotrcovia. 10 listopada: Kielce – Olimpia * KPR – Start * Pogoń – Vistal * KPR – Sambor. Mecz SPR – Politechnika zostanie rozegrany w późniejszym terminie.