Stord - Azoty 23:29. Puławianie o krok od awansu

Dodano: 19 lutego 2011, 19:02

Najpierw Azoty wyeliminowały zespół z Macedonii, a teraz mogą wyrzucić za burtę Norwegów. Z prawej M

Szczypiorniści Azotów wygrali pierwsze spotkanie 1/8 finału Challenge Cup ze Stordem Handball 29:23. Dzięki zaliczce sześciu bramek podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka znaleźli się w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Puławianie polecieli do Norwegii bez leworęcznego rozgrywającego Michała Szyby. Brak tego zawodnika niepokoił trenera Bogdana Kowalczyka. – O tym jak ważny jest dla drużyny zawodnik leworęczny na rozegraniu nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego nieobecność tego piłkarza osłabia zespół o prawie trzydzieści procent – mówił przed podróżą szkoleniowiec.

Pod nieobecność Szyby ciężar gry wzięli na siebie Dimintrij Zinczuk, Tomasz Pomiankiewicz i Oleg Siemionow. Początek jednak nie był zbyt obiecujący. W tym okresie lepiej czuli się gospodarze.

Podopieczni Bjarte Salomonsena odskakiwali puławianon na kilka goli. Stord prowadził już 4:1 i 7:4. Jednak za każdym razem Azoty cierpliwie odrabiały straty. Po trafieniach Pawła Sieczki, Mateusza Kusa i Pomiankiewicza zrobił się remis 7:7. Pierwszą część goście przegrali jednym golem.

W drugiej odsłonie bardzo długo rezultat oscylował wokół remisu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Pięć minut przed końcową syreną, po golu Zinczuka Azoty wyszły na prowadzenie 25:23.

Dobra gra w obronie, połączona ze skuteczności, przyniosła cztery kolejne trafienia i cenne zwycięstwo 29:23. – Wytrzymaliśmy kondycyjnie i psychicznie. Stord grał nerwowo i nie mógł znaleźć recepty na naszą obronę – ocenił prezes Jerzy Witaszek. – Przed nami trudne zadanie w rewanżu, ale nie stoimy jeszcze na straconej pozycji – powiedział po mecze Soren Moeller Nielsen, najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy.

Mecz rewanżowy odbędzie się w najbliższą sobotę w Puławach.

Stord Handball – Azoty Puławy 23:29 (12:11)

Stord: Andersen, Saebo – Skjaervold 4, Olsson 2, Nielsen 8, Blom, Epland, Hansen 3, Eriksen, Gjertsen 1, Hystad 5, Traberg. Kary: 6 minut.

Azoty: Wyszomirski, Stęczniewski – Gowin 2, Sieczkowski, Zinczuk 7, Pomiankiewicz 5, Kus 1, Siemionow 1, Afanasjev 2, Sieczka 2, Zydroń 9. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Frans Evers i Marcel Kums (obaj Belgia). Widzów: 400.

Wyniki innych spotkań 1/8 Challenge Cup: HC Rudar – Stiinta Municipal Dedeman Bacau 22:31 (11:12) * Sporting Lizbona – AEK Ateny 27:23 (15:9) * Partizan Dunaj Osiguranje – HBC Bascharage 36:23 (19:13).

Szanse Vive zmalały

W meczu 8 kolejki Ligi Mistrzów piłkarze Vive Targów przegrali w Słowenii z Celje Pivovarna Lasko 29:30, mimo że do przerwy prowadzili 14:12. Po tej porażce kielczanie przesunęli się na ostatnią lokatę w grupie A. Podopieczni Bogdana Wenty mają już tylko teoretyczne szanse na awans. Aby do tego doszło Vive musi wygrać dwa ostatnie mecze z Rhein-Neckar Loewen i THW Kiel oraz liczyć na potknięcia rywali.

Celje Pivovarna Lasko – Vive Targi Kielce 30:29 (12:14)

Celje: Alilović – Ranevski, Rnić 4, Razgor 5, Poklar 2, Metlicić 2, Z. Mlakar 1, Marguc 10, Toskić 6, Prieto, Poteko. Kary: 4 minuty.

Vive Targi: Cleverly, Kotliński – Jachlewski 3, Nat, Podsiadło 1, Knudsen 5, Rosiński 6, Jurasik 4, Zaremba 1, Kuchczyński 2, Dżomba 4, Stojković 2, Grabarczyk 1, Żółtak.

Chambery Savoie – THW Kiel 26:28.