SUPERLIGA KOBIET

Krok w stronę obrony tytułu. MKS ograł Start

Dodano: 23 kwietnia 2016, 21:25
Autor: (micbec)

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Superligi Piłkarek Ręcznych MKS Selgros Lublin pokonał na własnym parkiecie Start Elbląg 26:25.

Broniące tytułu podopieczne Sabiny Włodek były faworytkami dzisiejszego spotkania, ale ich zwycięstwo nie było wcale oczywiste. W tym sezonie już kilkukrotnie mierzyły się z ekipą z elbląga i za każdym razem Start sprawiał im sporo problemów. Tym razem nie było inaczej.

Przyjezdne rozpoczęły mecz od prowadzenie 4:1. MKS Selgros szybko odrobił jednak straty i wygrał pierwszą połowę 17:13. Po przerwie elblążanki potrafiły doprowadzić do wyrównania (po 20 w 47 min), a wynik do końca oscylował wokół remisu. Sekundy przed końcem Weronika Gawlik odbiła rzut Aleksandry Jędrzejczyk i spotkanie zakończyło się wygraną gospodyń 26:25.

Drugie spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17:30.

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 26:25 (17:13)

MKS: Dzhukeva, Gawlik – Gęga 7, Drabik 4, Quintino 4, Kocela 4, Repelewska 2, Mihdaliova 2, Skrzyniarz 1, Szarawaga 1, Charzyńska 1.

Start: Szywerska, Warywoda – Lisewska 8, Waga 4, Balsam 3, Jędrzejczyk 3, Dankowska 2, Matuszczyk 1, Muchocka 1, Andrzejewska 1, Kwiecińska 1.