Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

15 kwietnia 2018 r.
20:43

MKS Perła – Ardesen GSK 36:20. Lublinianki w finale Challenge Cup!

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
5 12 A A
Aleksandra Rosiak zdobyła wczoraj trzy bramki
Aleksandra Rosiak zdobyła wczoraj trzy bramki (fot. Maciej Kaczanowski)

Challenge Cup piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin w finale rozgrywek. Podopieczne Roberta Lisa rozegrały fantastyczną drugą połowę w rywalizacji z Ardesen i zdemolowały przeciwnika z Turcji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasze szczypiornistki miały do odrobienia pięć bramek różnicy, dlatego rozpoczęły bardzo zdeterminowane. Musiały sobie jednak radzić bez będącej ostatnio w rewelacyjnej formie Walentyny Nieściaruk, która uskarżała się na drobne problemy zdrowotne.

Zaczęło się dość niepokojąco, bo pierwszego gola zdobyły przyjezdne. Szybko jednak Polki starały się narzucić swoje warunki gry. Już w 6 min było 4:2, a w 13 min było już 7:4. Duża w tym zasługa Weroniki Gawlik, która świetnie spisywała się między słupkami lubelskiej bramki. Atak napędzała z kolei Kinga Achruk, autorka 9 trafień.

W 23 min straty z rywalizacji w Ardesen udało się odrobić, bo Perła wyszła na pięciobramkowe prowadzenie. Chwilę później ta różnica urosła nawet do 6 trafień.

Prawdziwa deklasacja nastąpiła jednak dopiero po przerwie. W 41 min było już 20:14, a lublinianki zaczęły grać jak w transie. Z łatwością przedzierały się przez defensywę przeciwniczek. Te z kolei w ofensywie również prezentowały się bardzo słabo, a ich kryzys pogłębiała świetnie spisująca się w bramce Aleksandra Januchta. Młoda golkiperka w ostatnich tygodniach pokazuje, że już jest gotowa, aby bronić w najważniejszych spotkaniach, a niedzielny występ z pewnością zapamięta na wiele lat. MKS Perła ostatecznie wygrał 36:20 i awansował do finału.

W nim zmierzy się z hiszpańską ekipą Rocasa Gran Canaria. Decydujące spotkania odbędą się 5-6 maja i 12-13 maja. Losowanie gospodarza pierwszego meczu jest zaplanowane na wtorek.

MKS Perła Lublin – Ardesen GSK 36:20 (15:10)

MKS Perła: Januchta, Gawlik - Achruk 9, Gęga 6, Nocuń 6, Rola 4, Matuszczyk 3, Mihdaliova 3, Rosiak 3, Drabik 2, Stasiak, Repelewska, Skrzyniarz. Kary: 6 min.

Ardesen: Beykurt, Graovac - Demirbas 8, Vashchuk 6, Akcanca 3, Ertap 2, Muratovic 1, Mugosa, Yilmaz, Topaloglu, Ozakaydin, Surek, Hasimoglu. Kary: 12 min.

Sędziowali: Kjaer i Pedersen (obaj Dania).

Wynik dwumeczu: 59:48. Awans: MKS Perła.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:27
Tolek Montex to nie Szarowola coś Ci się ze Spartakusem pomyliło :)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 09:54
Brawo
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 09:32
Super wynik! Brawo!
Avatar
Tolek / 16 kwietnia 2018 o 08:46
parafiaszarowola
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 07:56
W finale będzie zapewne trochę trudniej. Finałowy przeciwnik jest w czołówce ekstraklasy hiszpańskiej (obecnie chyba na 3 miejscu). Ale z drugiej strony, hiszpańskie drużyny nie zaistniały praktycznie zarówno w Lidze Mistrzyń, jak i w Pucharze EHF (odpadły dość wcześnie z rozgrywek).
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 07:00
Widzę, że znowu odezwał się ten namolny typ od kopaczy. Twój Motorek kolejny raz dał plamę i trzeba dać upust swojej zawiści w stosunku do innej dyscypliny, w której lubelska drużyna odnosi sukcesy?
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 06:07
Pysia uwielbiam Cię. Zagraj tak w czwartek
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 22:36
brawo!!!!!!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:42
Brawo siatkarki. Caly lublin tym zyje, dzis pewnie nie zasne, juz sie zmoczylem!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:40
Pysia jesteś WIELKA !!!
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:27
Tolek Montex to nie Szarowola coś Ci się ze Spartakusem pomyliło :)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 09:54
Brawo
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 09:32
Super wynik! Brawo!
Avatar
Tolek / 16 kwietnia 2018 o 08:46
parafiaszarowola
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 07:56
W finale będzie zapewne trochę trudniej. Finałowy przeciwnik jest w czołówce ekstraklasy hiszpańskiej (obecnie chyba na 3 miejscu). Ale z drugiej strony, hiszpańskie drużyny nie zaistniały praktycznie zarówno w Lidze Mistrzyń, jak i w Pucharze EHF (odpadły dość wcześnie z rozgrywek).
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 07:00
Widzę, że znowu odezwał się ten namolny typ od kopaczy. Twój Motorek kolejny raz dał plamę i trzeba dać upust swojej zawiści w stosunku do innej dyscypliny, w której lubelska drużyna odnosi sukcesy?
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 06:07
Pysia uwielbiam Cię. Zagraj tak w czwartek
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 22:36
brawo!!!!!!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:42
Brawo siatkarki. Caly lublin tym zyje, dzis pewnie nie zasne, juz sie zmoczylem!
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:40
Pysia jesteś WIELKA !!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 1

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 94 15

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 379 53

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 135 73

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

SUPERLIGA KOBIET
25 KOLEJKA

Wyniki:

Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 20:24
Pogoń Szczecin - GTPR Gdynia 22:27
Energa Koszalin - Start Elbląg 22:32
Korona Hanball Kielce - KPR Jelenia Góra 21:23
Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 21:27
PCM Kościerzyna - KPR Kobierzyce 28:21

Tabela:

1. MKS Perła 26 73 815:561
2. Zagłębie Lubin 27 60 750:607
3. Start Elbląg 27 60 780:677
4. Energa Koszalin 26 53 700:636
5. GTPR Gdynia 27 51 737:658
6. Pogoń Szczecin 27 41 750:711
7. KPR Kobierzyce 27 44 690:673
8. MKS Piotrcovia 27 27 724:794
9. Kościerzyna 27 21 715:889
10. Ruch Chorzów 27 19 674:818
11. Jelenia Góra 27 19 648:819
12. Korona Handball 27 15 691:823

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.