SUPERLIGA KOBIET

MKS Perła rozbił Pogoń w Szczecinie

Dodano: 8 listopada 2017, 20:38

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Podopieczne Roberta Lisa odniosły kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem lublinianki rozbiły 29:15 Pogoń Szczecin

Dzięki temu sukcesowi zawodniczki Perły awansowały na pozycję liderek Superligi. Pozostaną na niej przynajmniej do niedzieli, kiedy swoje ligowe spotkanie z KPR Jelenia Góra rozegra Metraco Zagłębie Lubin. Jeżeli „Miedziowe” wygrają, to znowu będą przewodzić ligowej stawce.

Mecz w Szczecinie nietypowo został rozegrany w środę, ponieważ w niedzielę i poniedziałek Perła rozpoczyna udział w Challenge Cup. Na początek podopieczne Lisa zmierzą się w dwumeczu z macedońskim ZRK Kumanovo. Oba spotkania zostaną rozegrane w hali Globus, a bezdyskusyjnym faworytem tej rywalizacji są szczypiornistki z Lublina.

W środowym spotkaniu nie było zbyt wielu emocji. Przyjezdne bardzo szybko narzuciły swoje warunki gry i po kilkunastu minutach prowadziły już 11:2. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale w bramce Pogoni dobrze spisywała się Natalia Krupa. Największe emocje w pierwszej połowie miały miejsce... po syrenie kończącej tę część gry. Wówczas Marta Gęga egzekwowała rzut wolny i trafiła piłką w twarz jedną z rywalek. Sędziowie, po chwili namysłu, ukarali lubelską rozgrywającą czerwoną kartką.

To nieco skomplikowało plany trenerowi Lisowi, który do Szczecina zabrał jedynie dziewięć zawodniczek z pola. W składzie znajdowała się m.in. Sylwia Matuszczyk. Wracająca po kontuzji obrotowa całe spotkanie obejrzała jednak z wysokości ławki rezerwowych. Ostatecznie Gęga na lewym rozegraniu została zastąpiona przez Aleksandrę Rosiak, która rozegrała kolejny dobry mecz. Z rzutem włączyły się również reprezentantki Polski – Kinga Achruk i Joanna Drabik, które zdobyły w środę po 5 bramek. To tylko sprawiło, że gospodynie z każdą minutą traciły wiarę w końcowy sukces. Ostatecznie przegrały 15:29.

SPR Pogoń Szczecin - MKS Perła Lublin 15:29 (7:11)

Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 3, Blazević 3, Koprowska 2, Królikowska 2, Kochaniak 2, Noga 1, Cebula 1, Zawistowska 1, Urbańska, Marcikova, Janas, Nosek, Gadzina, Senderkiewicz. Kary: 8 min.

Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Achruk 5, Drabik 5, Nieściaruk 4, Nocuń 4, Rosiak 4, Repelewska 3 Rola 3, Gęga 1. Kary: 8 min.

Czerwona kartka: Marta Gęga (w 30. minucie za rzucenie piłką w twarz)

Sędziowali: Habierski, Skrobak (obaj z Głogowa). Widzów: 730.

(4) komentarzy

Gość (9 listopada 2017 o 08:58) 0
"za rzucenie rywalki piłką w twarz" - Co to znaczy? Rzuciła rywalką w piłę, która miała twarz. Może narysowaną na piłce?
Gość (9 listopada 2017 o 08:26) 0
BRAWO MKS, A DLA DOBREGO NASTROJU PROPONUJĘ FRAGMENT ARTYKUŁU O MECZU PIŁKARZY RĘCZNYCH iI LIGI AZS AWF B.P - MTS CHRZANÓW ZE STRONY BIAŁA 24 - "W sobotnim meczy piłkarze ręczni akademicy podjęli drużynę MTS Chrzanów. Starcie początkowo było wyrównane, ale wystarczył zaledwie kwadrans by bialscy szczypiorniści przejęli władzę na boisku. Wyprzedzili rywali o ponad 20 punktów, kończąc grę wynikiem 42:20. Zawodnicy AZS AWF Biała Podlaskiego nie opuszczają pozycji lidera."...A TO NIE JEDYNY TEKST TEJ AUTORKI NA TAKIM POZIOMIE....
Gość (8 listopada 2017 o 22:18) 0
Redatorzyna pewnie napisał artykuł do papierowej wersji, kopiuj wklej do internetu i szybko do domu bo żona z pierogami czeka.....
Gość (8 listopada 2017 o 21:11) 0
Redaktorzyno mecz był DZISIAJ!!! OGARNIJ SIE W KONCU w tych artykułach.