SUPERLIGA KOBIET

MKS Selgros – AZS Koszalin 26:26. Mistrzostwo się oddaliło

Dodano: 29 kwietnia 2017, 19:47

Piłkarki ręczne MKS Selros Lublin nie potrafiły wykorzystać atutu własnego parkietu i zremisowały w hali Globus z AZS Koszalin 26:26. Najlepszą zawodniczką spotkania była Walentina Niesciaruk, która rzuciła sześć bramek.

Mecz od samego początku toczył się w szybkim tempie i obie drużyny grały bramka za bramkę. Dopiero w 19 minucie na 9:7 trafiła Marta Gęga, ale po chwili przyjezdne wyrównały stan spotkania za sprawą Izak, a potem Budnickiej. Wynik oscylował wokół remisu aż do 30 minuty. Wtedy dla mistrzyń Polski trafiła Gęga i lublinianki zeszły do szatni prowadząc 15:14.

Po zmianie stron sytuacja na parkiecie nie uległa zmianie. Nadal oba zespoły toczyły ambitną walkę o wygraną i zarówno gospodynie, jak i zespół z Koszalina nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa trafienia. Dopiero w 43 minucie na prowadzenie 23:20 wyszły przyjezdne, a trener Neven Hrupec poprosił o czas. Jednak po wznowieniu gry AZS nadal utrzymywał wypracowaną przewagę. Dopiero w 55 minucie sygnał do ataku dała Iwona Niedźwiedź trafiając z rzutu karnego. Lublinianki goniły wynik i w ostatniej minucie gola na wagę remisu ponownie po bramce z karnego zdobyła Niedźwiedź.

Mistrzynie Polski nie będą mieć dużo czasu na odpoczynek, bo już 3 maja zagrają kolejne spotkanie kiedy w hali Globus zagrają z Pogonią Baltica Szczecin.

MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 26:26 (15:14)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta - Bozović 5, Niedźwiedź 5, Nocuń 5, Gęga 4, Rosiak 3, Drabik 2, Rola 2, Charzyńska, Kozimur, Matuszczyk. Kary: 10 min.

Energa AZS: Prudzienica 1, Kowalczyk, Wiercioch – Niesciaruk 6, Budnicka 5, Michałów 5, Sądej 4, Tracz 2, Chmiel 1, Izak 1, Błaszczyk, Domaros, Kaczanowska, Piwowarczyk, Prostsenko, Roszak. Kary: 10 min.

Czerwona kartka: Roszak (39 min. z gradacji kar)

Sędziowali: Kierczak i Wrona

Gość (30 kwietnia 2017 o 08:27) 0
Obraz nędzy i rozpaczy. Te kobiety uchodzą za profesjonalistki, ale ich umiejętności są amatorskie, co więcej systematycznie obniżają je. Myślę, że polityka kadrowa w tym zespole jest wielką amatorszczyzną, podobnie jak umiejętności przygotowania formy na właściwy moment. Tam pracują w myśl zasady: jakoś to będzie, wyjdzie nie wyjdzie, a pieniądze podatników pożerają.
Gość (29 kwietnia 2017 o 22:41) 0
kurs u bukmacherów 14..więc remisik...sprawdzić ile zakładów było na remis....sprzedany mecz