SUPERLIGA KOBIET

MKS Selgros nie dał szans beniaminkowi

Dodano: 9 listopada 2015, 20:51
Autor: Kamil Kozioł

Iwona Niedźwiedź była najlepszą zawodniczką wczorajszych zawodów, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Mecz w Gdańsku był zwieńczeniem trudnego okresu mistrzyń Polski. W piątek podopieczne Sabiny Włodek przegrały na wyjeździe z IK Savehof 24:27 i straciły szanse na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń.

W sobotę udały się w podróż powrotną do kraju. Miejscem lądowania był jednak Gdańsk, gdzie lublinianki spędziły kilka dni, a w poniedziałek zmierzyły się w ramach dziesiątej kolejki Superligi z miejscowym AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Przyjezdne wyszły na parkiet bardzo zmobilizowane i już po czterech minutach prowadziły 4:0. Później jednak oddały inicjatywę rywalkom, które w szesnastej minucie doprowadziły do remisu. Mecz się wyrównał, a obie ekipy nie były w stanie zbudować większej przewagi.

Lubliniankom udało się to dopiero w drugiej połowie. Duża w tym zasługa Iwony Niedźwiedź, autorki dziesięciu trafień. W lubelskiej bramce po raz kolejny wyśmienicie spisywała się Weronika Gawlik. Słowa pochwały należą się także Alesii Mihdaliovej, która zdobyła dziewięć bramek.

Szczypiornistki MKS Selgros kolejny mecz rozegrają już w piątek, kiedy w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń podejmą w hali Globus CSM Bukareszt.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Selgros Lublin 23:38 (15:17)

Łączpol: Wiercioch, Dobrowolska – Siódmiak 6, Stachowska 5, Ciura 4, Dąbrowska 4, Skonieczna 3, Pasternak 1, Karwecka, Tomczyk, Lipska, Neitsch, Klonowska, Kwiatkowska, Pesel. Kary: 2 min.

MKS Selgros: Dżukjewa, Gawlik – Niedźwiedź 10, Mihdaliowa 9, Kocela 5, Szarawaga 4, Gęga 3, Repelewska 2, Kozimur 2, Rola 1, Charzyńska 1, Quintino 1 oraz Bijan. Kary: 2 min.

Sędziowali: Leszczyński i Piechota. Widzów: 700.

12. KPR 9         0     229-305

11-18 listopada: Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia * UKS PCM Kościerzyna – KPR Jelenia Góra * Metraco Zagłębie Lubin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz * Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Start Elbląg * Pogoń Baltica Szczecin – KPR Jelenia Góra.

Gość (10 listopada 2015 o 16:52) 0