MKS Selgros - Pogoń Baltica 25:21. Znowu są w grze o tytuł

Dodano: 3 maja 2017, 21:34
Autor: Kamil Kozioł

Marta Gęga (z piłką) zdobyła w środowym spotkaniu osiem bramek
Marta Gęga (z piłką) zdobyła w środowym spotkaniu osiem bramek (fot. WOJCIECH NIESPIAŁOWSKI)

MKS Selgros wygrał 25:21 z Pogonią Baltica Szczecin i do lidera traci już tylko punkt. Podopieczne Nevena Hrupca znowu odzyskały kontrolę nad sytuacją w rozgrywkach.

Początek spotkania mocno rozczarował kibiców w hali Globus, bo po trzech minutach to Pogoń prowadziła 2:0. Na szczęście mistrzynie Polski szybko opanowały nerwy, przyspieszyły tempo gry i błyskawicznie odrobiły straty. Szczecinianki fatalnie grały w ofensywie.

Proste straty były tylko wodą na młyn dla rozpędzającego się z każdą minutą MKS Selgros. Kilka błyskawicznych kontrataków spowodowało, że przewaga gospodyń sięgnęła nawet sześciu trafień. W końcówce pierwszej połowy przyjezdne próbowały zmniejszyć tę różnicę, ale na przerwę schodziły przegrywając 7:12.

Po zmianie stron podopieczne Nevena Hrupca skupiły się na kontrolowaniu gry. Boiskową mądrością imponowała Marta Gęga, a między słupkami znowu świetnie spisywała się Weronika Gawlik. Pogoń jedynie w końcówce postraszyła lublinianki, kiedy różnica pomiędzy obiema ekipami zmniejszyła się do dwóch bramek. Na więcej jednak lublinianki nie pozwoliły rywalkom i pewnie wygrały 25:21.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 25:21 (12:7)

Selgros: Gawlik 1, Januchta – Gęga 8, Niedźwiedź 3, Bozović 3, Nocuń 3, Rosiak 3, Rola 1, Matuszczyk 1, Kozimur 1, Charzyńska 1, Drabik. Kary: 4 min.

Pogoń: Płaczek, Krupa, Wawrzynkowska - Blazević 5, Kochaniak 4, Koprowska 3, Zawistowska 3, Noga 2, Królikowska 2, Jaszczuk 1, Zimny 1, Szczecina, Costa. Kary: 8 min.

Sędziowali: Chodorek i Popiel. Widzów: 2000.

hugo
(6) komentarzy

hugo
hugo (4 maja 2017 o 17:11) 0
Mamy tyko 1 punkt straty do Vistalu i Zagłebia.
Gość (4 maja 2017 o 13:43) 1
zenada.zdjecie nieaktualne i tabela obok artykulu tez.zenada.
Gość (4 maja 2017 o 10:20) 0
No nieźle. Jednak brak polotu, kombinacji, trików. Tradyjna gra środkiem i mocowanie się z obroną. Skrzydłowe nie wykorzystane. Brak indywidualności, brak "gwiazd" i szefowej na boisku.
Gość (4 maja 2017 o 09:06) 1