SUPERLIGA KOBIET

Puchar dla Zagłębia na zakończenie smutnego sezonu MKS

Dodano: 21 maja 2017, 21:20
Autor: (grom)

W finale Metraco Zagłębie Lubin pokonało Kram Start Elbląg 29:26 i zdobyło cenne trofeum. Spotkanie rozegrano w lubelskiej hali Globus.

Przyjazd srebrnych medalistek kraju Zagłębia i zdobywczyń brązowego medalu nie ściągnął na trybuny tłumów. Obie drużyny w większości dopingowały grupy kibiców z Lubina i Elbląga. Pierwsze na prowadzenie wyszły elblążanki, które wygrywały 3:1. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut nie zraziły się minimalną stratą i zaczęły gonić rywalki.

Bardzo szybko doprowadziły do remisu i odskoczyły na 8:6. Z dobrej strony pokazała się w polu Victoria Belmas, a w bramce Monika Maliczkiewicz. Elblążanki nie mogły poradzić sobie z agresywną obroną Zagłębia 3-2-1 przechodzącą w 3-3. Do przerwy o dwa trafienia lepsze były „Miedziowe”.

Po zmianie stron utrzymywała się dwubramkowa przewaga lubinianek. Dopiero po kwadransie tej części wzrosła do trzech trafień (19:16). W końcówce Zagłębie wygrywało już różnicą pięciu goli. Ostatecznie zwyciężyło 29:26 i, po raz czwarty w historii, stało się właścicielem okazałego pucharu.

– Zdobycie Pucharu Polski jest dla nas najlepszą nagrodą za bardzo ciężki sezon – powiedziała Agnieszka Jochymek z Zagłębia.

– Po raz kolejny stanęłyśmy około 40 minuty i Zagłębie to wykorzystało. Szkoda tej porażki – mówiła niepocieszona Sylwia Lisewska ze Startu.

W przerwie finału miała miejsce miła uroczystość. Trzy wielokrotne reprezentantki Polski, byłe zawodniczki MKS Selgros Lublin: Dorota Małek, Ewa Wilczek oraz Małgorzata Majerek otrzymały od Związku Piłki Ręcznej w Polsce podziękowania od za grę w drużynie narodowej oraz godne reprezentowanie Polski. Pamiątkowe patery wręczyli prezes honorowy ZPRP Janusz Czerwiński, wiceprezes ZPRP ds. szkolenia Zygfryd Kuchta oraz Jerzy Eliasz, dyrektor sportowy ZPRP.

MVP meczu finałowego wybrano Kaję Załęczną. Dla skrzydłowej sobotnie spotkanie było ostatnim występem w karierze. Najlepszą bramkarką uznano Sołomiję Szywerską ze Startu, zaś królową strzelczyń rozgrywek Pucharu Polski została Małgorzata Buklarewicz z 22 trafieniami.

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 29:26 (13:11)

Zaglębie: Maliczkiewicz, Wąż – Załęczna, Grzyb 3, Semeniuk 5, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wiertelak 1, Piechnik 2, Marić 5, Jochymek 2, Belmas 4, Milojević 4. Kary: 6 minut.

Start: Szywerska, Powaga – Balsam 6, Waga 5, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Gerej 1, Lisewska 6, Stokłosa, Świerżewska 1, Andrzejewska 6. Kary: 8 minut.

Sędziowali: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz.

Gość (22 maja 2017 o 20:12) 0
A kiedy u nas konieczne rozstania z nieudolnymi trenerami , leniwymi zawodniczkami i niby zarządem,który nie zapobiegł blamażowi?
Gość (21 maja 2017 o 22:32) 0
Smutne zakończenie sezonu to dopiero przed Nimi - Zarządem , Trenerami i Zawodniczkami !!!