Vistal Łączpol Gdynia – SPR Lublin 28:28

Dodano: 14 listopada 2010, 20:49
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Z jednym punktem wracają z Gdyni szczypiornistki SPR Lublin. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego zremisowały 28:28 z miejscowym Vistalem, a samo spotkanie obfitowało w wiele pięknych akcji oraz ostrych starć.

Obie ekipy rozpoczęły dość ostrożnie. Jako pierwsze inicjatywę przejęły gospodynie, a najwięcej problemów naszym szczypiornistkom sprawiała Katarzyna Duran. Chwilę później lublinianki zaczęły lepiej bronić i zdobyły pięć bramek po kolei, co dało mistrzyniom Polski prowadzenie 6:3.

Szczególnie dobrze w tym fragmencie prezentowała się Alina Wojtas. Jednak kiedy sędziowie nałożyli na nią karę dwóch minut, gra SPR zupełnie posypała się. Gdynianki poprawiły grę kontratakiem i szybko dogoniły nasze szczypiornistki.

Tuż po przerwie gospodynie zaczęły nagminnie łapać dwuminutowe kary, co przyjezdne skrupulatnie wykorzystały i w 36 min prowadziły trzema bramkami. W 39 min nerwowo nie wytrzymał Grzegorz Gościński i za krytykowanie orzeczeń arbitrów został ukarany dwiema minutami.

W efekcie tego przez 45 sekund SPR grał zaledwie w czteroosobowym zestawieniu. Gospodynie nie potrafiły jednak wykorzystać przewagi liczebnej i lublinianki nie straciły prowadzenia.

W 43 min za faul na Katarzynie Duran z boiska została wyrzucona Wojtas. To była mocno kontrowersyjna decyzja, a rozżalona lublinianka opuszczała parkiet ze łzami w oczach.

W końcówce w podobny sposób parkiet opuściła jeszcze Kristina Repelewska. Osłabione lublinianki nie były w stanie utrzymać prowadzenia, a ostatnią bramkę straciły na sekundę przed końcem spotkania. Jej autorką była Katarzyna Koniuszaniec.

Vistal Łączpol Gdynia – SPR Lublin 28:28 (13:13)

Vistal: Sadowska, Mikszto – Głowińska 4, Sabała 3, Jędrzejczyk 5, Białek, Kobzar 3, Lipska, Szwed 3, Vartic 3, Duran 4, Koniuszaniec 3, Kulwińska. Kary: 8 min.

SPR: Jurkowska, Baranowska –Wilczek, Majerek 3, Marzec 2, Repelewska 3, Skrzyniarz 2, Mihdaliova 4, Wojtas 7, Włodek 7. Kary: 20 min. Dyskwalifikacje: Alina Wojtas w 43 min (za faul), Kristina Repelewska w 56 min (za faul).

Sędziowali: Rajkiewicz i Tarczykowski. Widzów: 750