Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

19 września 2016 r.
16:23

Piłkarze Motoru Lublin zapłacą za porażki

113 24 A A
Motor przegrał dwa ostatnie mecze. Najpierw ze Stalą Rzeszów 0:1, a w sobotę z MKS Trzebinia Siersza 1:3. W efekcie, wylądował na siódmym miejscu w tabeli III ligi<br />
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
Motor przegrał dwa ostatnie mecze. Najpierw ze Stalą Rzeszów 0:1, a w sobotę z MKS Trzebinia Siersza 1:3. W efekcie, wylądował na siódmym miejscu w tabeli III ligi
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Kary finansowe, zamrożenie premii dopóki klub nie wróci przynajmniej na podium i cel: zdobycie sześciu punktów w dwóch najbliższych meczach. Działacze Motoru Lublin zdecydowali się na takie kroki po sobotniej porażce z kolejnym niżej notowanym rywalem MKS Trzebinia/Siersza 1:3

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żółto-biało-niebiescy w obecnych rozgrywkach ulegli rywalom już cztery razy. Do pierwszego trzęsienia ziemi doszło po nieudanej inauguracji. Za przegraną u siebie z Sołą Oświęcim (0:1) posadą zapłacił trener Tomasz Złomańczuk. Zastąpił go Jacek Magnuszewski, ale w swoim debiucie nie sprostał Cosmosowi Nowotaniec (1:2). Efekt? Pierwsza kara finansowa w wysokości 50 procent premii za zwycięstwo.

Wydawało się, że te działania poskutkowały, bo lublinianie wygrali cztery spotkania z rzędu. Zatrzymali się w Białej Podlaskiej, gdzie zremisowali z Podlasiem 0:0. Później znowu przyszedł jednak trudny moment w postaci porażek ze Stalą Rzeszów (0:1) i w sobotę w Trzebinii.

– Pomimo ostatnich wyników nasze cele się nie zmieniają – mówi Waldemar Leszcz, prezes Motoru. – Część zawodników zostanie ukarana finansowa, nie możemy jednak powiedzieć o kogo konkretnie chodzi. Trener najpierw musi zakomunikować im to w szatni – dodaje szef klubu.

Po kolejnej porażce na gorąco po meczu szkoleniowiec nie pozostawił suchej nitki na zawodnikach. – Jesteśmy zespołem pseudopiłkarzy, którzy myślą, że będą wygrywać tylko dlatego, że nazywamy się Motor Lublin – grzmiał trener Magnuszewski. – Wyjaśnimy sobie wszystko w szatni. W emocjach powiedziałem za dużo, bo byłem zdenerwowany po porażce, ale powtarzam, że załatwimy to między sobą – wyjaśniał na spokojnie opiekun Motoru.

W najbliższą sobotę żółto-biało-niebiescy mieli zmierzyć się z Podhalem Nowy Targ, ale spotkanie ze względu na rozgrywany w sobotę mecz rugby Polska – Ukraina zostało przełożone na 28 września. Dzięki temu będzie okazja, żeby zespół wyjechał na krótkie zgrupowanie. – Chcemy mocniej popracować nad formą i przygotowaniem motorycznym. Trzeba będzie też popracować nad mentalnością piłkarzy i konsekwencją w grze. Nie wykluczam zmian w drużynie. Potrzebujemy mocniejszego kopa, żeby pójść do przodu – wyjaśnia trener Magnuszewski.

Prezes Leszcz zaapelował także o pomoc kibiców. – Chcemy poprosić kibiców, żeby nas wsparli i żeby byli na meczu z Podhalem. Wiemy, że zawiedliśmy do tej pory, ale w trudnych dla nas chwilach mamy nadzieję, że będziecie z nami. Strata punktowa nie jest duża. Chcemy zrobić wszystko, żeby ją zniwelować. Prosimy, żeby kibice się od nas nie odwrócili – apeluje szef Motoru.

OPINIE NA TEMAT SYTUACJI W MOTORZE

Damian Falisiewicz (piłkarz Motoru)

– Klub stara się nam zapewnić, wszystko, czego potrzebujemy. Trenujemy w bardzo komfortowych warunkach. Trudno o lepsze w trzeciej lidze, śmiem twierdzić, że nawet niektóre kluby z pierwszej ligi miałby problem, żeby nam dorównać. Staramy się wykonywać swoją pracę, jak najlepiej. Na pewno nie mamy wyników, których wszyscy od nas oczekują. Nie możemy powiedzieć, że czegokolwiek nam brakuje. Wszyscy pracujemy najlepiej, jak umiemy. Boli oczywiście, że przegrywamy z drużynami mimo że jesteśmy dużo lepsi pod względem organizacyjnym. Przegrywamy jednak na boisku, a nie organizacyjnie, czy budżetem, jaki posiadają poszczególne kluby. Myślę, że chodzi o naszą mentalność. Coś się zacięło. Dlaczego nie było pytań po wygranych? Najłatwiej pastwić się nad drużyną, której nie idzie. Staramy się, żeby wszystko funkcjonowało, jak najlepiej. Sport czasami jest bezwzględny. Bierzemy ostatnie wyniki na klatę, zabieramy się do pracy i będziemy chcieli pokazać, że te porażki to tylko wypadek przy pracy.

Waldemar Leszcz (prezes Motoru)

– Nie znam odpowiedzi na pytanie, co jeżeli nie zdobędziemy sześciu punktów w dwóch najbliższych meczach. Na pewno będą dalsze reakcje. Przyglądamy się i liczymy, że zespół zareaguje właściwie. Nie możemy pozwolić, żeby strata do lidera się zwiększała, ona musi się zmniejszać. Ze Stalą zagraliśmy słabo. W Sierszy nawet przeciwnik się z nas śmiał, że to Motor grał, ale oni strzelali bramki. Tu chodzi o pewną reakcję wewnątrz drużyny. Abyśmy wszyscy wspólnie wiedzieli, jaka jest odpowiedzialność. Ratusz wymaga od nas awansu do ligi wyższej i działań w odpowiedzi na obecną sytuację w drużynie. Wszystkie decyzje były oczywiście podejmowane w porozumieniu z władzami miasta. Byłoby nie w porządku, gdybyśmy podejmowali kroki bez wiedzy włodarzy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
co to za bełkot? / 28 września 2016 o 09:09
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin jest za mały na piłkę nożną, tu nie ma żadnego sponsora większego. Ile można doić kasę z podatków mieszkańców. Zuk zaorał cukrownię, w tym miejscu pusty stadion,na którym hula wiatr. Liczba studentów i mieszkańców maleje. Zamiast tego pedałowanie na rowerkach i rządy kliki PO/PSL.
za mały to jest umysł trolów z pisu :)
Avatar
Gość / 26 września 2016 o 13:05
Motor spadek. Pewne info.
Avatar
abm / 21 września 2016 o 10:25
niestety Lublin nie potrafi zadbać, by mieć piłkę na przyzwoity poziomie (I liga). To przykre. Miasta tej wielkości dają sobie radę i utrzymują drużynę na wysokim poziomie. Minęły, jak się okazuje bezpowrotnie czasy "Wielkiego Motoru" i wspaniałej, kulturalnie kibicującej 15-20 tys. widowni. Brak nam p. Bronisława Waligóry i niestety efektów nie będzie. Kiedy się myśli o awansie do II ligi trzeba zatrudnić trenera, który to zagwarantuje, a nie na zasadzie może się uda. Suwałki, Chojnice, Grudziądz itd, to wzorce, może tam pojechać po wskazówki, by nie jeździć kolejny rok np. do Nowotańca (po przegraną).
niestety Lublin nie potrafi zadbać, by mieć piłkę na przyzwoity poziomie (I liga). To przykre. Miasta tej wielkości dają sobie radę i utrzymują drużynę na wysokim poziomie. Minęły, jak się okazuje bezpowrotnie czasy "Wielkiego Motoru" i wspaniałej, kulturalnie kibicującej 15-20 tys. widowni. Brak nam p. Bronisława Waligóry i niestety efektów nie będzie. Kiedy się myśli o awansie do II ligi trzeba zatrudnić trenera, który to zagwarantuje, a nie na zasadzie może się uda. Suwałki, Chojnice, Grudziądz itd, to wzorce, może tam pojechać ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 07:45
a trener Nowak robi wspaniała robote w Wigrach Suwałki !!!! tylko bezmózgi mogą puścić takiego trenera ! i zatrudnić nauczyciela wychowania fizcznego
Avatar
twoj dealer / 20 września 2016 o 22:17
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin jest za mały na piłkę nożną, tu nie ma żadnego sponsora większego. Ile można doić kasę z podatków mieszkańców. Zuk zaorał cukrownię, w tym miejscu pusty stadion,na którym hula wiatr. Liczba studentów i mieszkańców maleje. Zamiast tego pedałowanie na rowerkach i rządy kliki PO/PSL.
co cpiesz, bo ryje beret? kto zaorał cukrownie??
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 14:35
skoro prezes jest Leszczem, to czego oczekiwać ...
Avatar
kibic / 20 września 2016 o 14:16
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czas zrozumieć, że nauczyciel wychowania fizycznego nie może kierować klubem z takim budżetem! Pan Waldemar Leszcz nie posiada kwalifikacji. Mianował go na to stanowisko Pan Majka, a Komorowski trwa głupio przy nim! Śmiech na sali... Niech klubem zajmie się ktoś ogarnięty, bo ostatnie 3 lata na Arenie to strata czasu! Pseudopiłkarze! Śmietanka z miasta z Prezesem Mosiru Jackiem "Menaszką" na czele bawiąca się w lożach podczas meczu za nasze pieniądze ileż można...!? Panie K. Żuk ogarnij kuwetę zwaną Motorem Lublin! -   To prawda ,niezłe imprezy bywają
rozwiń
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 13:56
To jest tylko 3 liga!!!A zarobki sa mega wygórowane od 2,5tys do 7 tys jak nie więcej!!!Więc jak się nie podoba niech idą do pracy 8 godzinnej za 1,7-2tys!!!Jeszcze do Pana trenera po tej wypowiedzi po ostatnim meczu "Jesteśmy zespołem pseudopiłkarzy" to Pan atmosfery w drużynie nie będzie miał!!!Takie rzeczy załatwia się tylko we własnym gronie czyli w szatni i tam ma to zostać!!!A nie mówi się tego do gazety.
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 23:05
Takim grajkom to dac motyke do reki i kopac kartofle Bo wykopki juz sie zaczely a zajecie wybrane to wlasciwe No im sloma z butow wychodzi
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 22:51
Czas zrozumieć, że nauczyciel wychowania fizycznego nie może kierować klubem z takim budżetem! Pan Waldemar Leszcz nie posiada kwalifikacji. Mianował go na to stanowisko Pan Majka, a Komorowski trwa głupio przy nim! Śmiech na sali... Niech klubem zajmie się ktoś ogarnięty, bo ostatnie 3 lata na Arenie to strata czasu! Pseudopiłkarze! Śmietanka z miasta z Prezesem Mosiru Jackiem "Menaszką" na czele bawiąca się w lożach podczas meczu za nasze pieniądze ileż można...!? Panie K. Żuk ogarnij kuwetę zwaną Motorem Lublin!
Avatar
co to za bełkot? / 28 września 2016 o 09:09
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin jest za mały na piłkę nożną, tu nie ma żadnego sponsora większego. Ile można doić kasę z podatków mieszkańców. Zuk zaorał cukrownię, w tym miejscu pusty stadion,na którym hula wiatr. Liczba studentów i mieszkańców maleje. Zamiast tego pedałowanie na rowerkach i rządy kliki PO/PSL.
za mały to jest umysł trolów z pisu :)
Avatar
Gość / 26 września 2016 o 13:05
Motor spadek. Pewne info.
Avatar
abm / 21 września 2016 o 10:25
niestety Lublin nie potrafi zadbać, by mieć piłkę na przyzwoity poziomie (I liga). To przykre. Miasta tej wielkości dają sobie radę i utrzymują drużynę na wysokim poziomie. Minęły, jak się okazuje bezpowrotnie czasy "Wielkiego Motoru" i wspaniałej, kulturalnie kibicującej 15-20 tys. widowni. Brak nam p. Bronisława Waligóry i niestety efektów nie będzie. Kiedy się myśli o awansie do II ligi trzeba zatrudnić trenera, który to zagwarantuje, a nie na zasadzie może się uda. Suwałki, Chojnice, Grudziądz itd, to wzorce, może tam pojechać po wskazówki, by nie jeździć kolejny rok np. do Nowotańca (po przegraną).
niestety Lublin nie potrafi zadbać, by mieć piłkę na przyzwoity poziomie (I liga). To przykre. Miasta tej wielkości dają sobie radę i utrzymują drużynę na wysokim poziomie. Minęły, jak się okazuje bezpowrotnie czasy "Wielkiego Motoru" i wspaniałej, kulturalnie kibicującej 15-20 tys. widowni. Brak nam p. Bronisława Waligóry i niestety efektów nie będzie. Kiedy się myśli o awansie do II ligi trzeba zatrudnić trenera, który to zagwarantuje, a nie na zasadzie może się uda. Suwałki, Chojnice, Grudziądz itd, to wzorce, może tam pojechać ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2016 o 07:45
a trener Nowak robi wspaniała robote w Wigrach Suwałki !!!! tylko bezmózgi mogą puścić takiego trenera ! i zatrudnić nauczyciela wychowania fizcznego
Avatar
twoj dealer / 20 września 2016 o 22:17
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin jest za mały na piłkę nożną, tu nie ma żadnego sponsora większego. Ile można doić kasę z podatków mieszkańców. Zuk zaorał cukrownię, w tym miejscu pusty stadion,na którym hula wiatr. Liczba studentów i mieszkańców maleje. Zamiast tego pedałowanie na rowerkach i rządy kliki PO/PSL.
co cpiesz, bo ryje beret? kto zaorał cukrownie??
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 14:35
skoro prezes jest Leszczem, to czego oczekiwać ...
Avatar
kibic / 20 września 2016 o 14:16
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czas zrozumieć, że nauczyciel wychowania fizycznego nie może kierować klubem z takim budżetem! Pan Waldemar Leszcz nie posiada kwalifikacji. Mianował go na to stanowisko Pan Majka, a Komorowski trwa głupio przy nim! Śmiech na sali... Niech klubem zajmie się ktoś ogarnięty, bo ostatnie 3 lata na Arenie to strata czasu! Pseudopiłkarze! Śmietanka z miasta z Prezesem Mosiru Jackiem "Menaszką" na czele bawiąca się w lożach podczas meczu za nasze pieniądze ileż można...!? Panie K. Żuk ogarnij kuwetę zwaną Motorem Lublin! -   To prawda ,niezłe imprezy bywają
rozwiń
Avatar
Gość / 20 września 2016 o 13:56
To jest tylko 3 liga!!!A zarobki sa mega wygórowane od 2,5tys do 7 tys jak nie więcej!!!Więc jak się nie podoba niech idą do pracy 8 godzinnej za 1,7-2tys!!!Jeszcze do Pana trenera po tej wypowiedzi po ostatnim meczu "Jesteśmy zespołem pseudopiłkarzy" to Pan atmosfery w drużynie nie będzie miał!!!Takie rzeczy załatwia się tylko we własnym gronie czyli w szatni i tam ma to zostać!!!A nie mówi się tego do gazety.
Avatar
lubelak / 19 września 2016 o 23:42
-1
Przeciez to 3 liga czym tu się podniecać. Przegrali i tyle, a tu kary finansowe??? to ile im zabiorą  po 3 -7 tys? Przecież tu nie ma z czego zabierać :)))))  kabaret, najwyzej na imprezę nie pojdzie jeden z drugim. A jak tak będą ich karac to zaczna sprzedwać mecze. Nieudolny Zarząd odwołać, bez sponsorów i lepszych pilkarzy nigdy nie bedzie awansu. A lepsi się cenią ....niestety, ale z takim zarzadem to sponsor sie nie znajdzie. Stadion fajny ale ten pan Leszcz to skąd jest ?
Avatar
Gość / 19 września 2016 o 23:05
Takim grajkom to dac motyke do reki i kopac kartofle Bo wykopki juz sie zaczely a zajecie wybrane to wlasciwe No im sloma z butow wychodzi