Polska – Chiny 29:24 w meczu MŚ w piłce ręcznej

Dodano: 8 grudnia 2015, 21:11
Autor: kk

Polki długo męczyły się z Chinkami, ale ostatecznie pokonały Azjatki 29:24

Po tym spotkaniu cieszyć może jedynie wynik, bo styl gry Polek pozostawiał dużo do życzenia. Chinki mocno zaskoczyły wszystkich obserwatorów swoją postawą. Z kolei Polki rozczarowały kibiców. Od samego początku Azjatki ruszyły do ataku i po dziesięciu minutach prowadziły 4:1.

Trener „biało-czerwonych”, Kim Rasmussen, był zmuszony wziąć przerwę na żądanie. Kilka mocnych słów podziałało mobilizująco na Polki, które wreszcie wzięły się do odrabiania strat. Udało się to w 20 min, kiedy Iwona Niedźwiedź doprowadziła do remisu. W 25 min Monika Kobylińska wyprowadziła „biało-czerwone” na prowadzenie 11:10, które udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

Kluczowym momentem był początek drugiej części meczu. Polki przyspieszyły grę i zaczęły zwiększać dystans dzielący obie ekipy. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanych Agnieszki Koceli i Weroniki Gawlik. Ostatecznie, Polki pokonały Chinki 29:24.

Dzisiaj podopieczne Kima Rasmussena zagrają z Angolą. Ten mecz rozpocznie się o godz. 18.30, a transmisję z niego przeprowadzi TVP Sport.

Polska – Chiny 29:24 (12:11)

Polska: Wysokińska, Gawlik – Kudłacz-Gloc 7, Kobylińska 5, Kocela 5, Niedźwiedź 5, Stachowska 2, Łabuda 2, Pielesz 1, Kulwińska 1, Achruk 1, Zalewska, Zych, Gadzina. Kary: 14 min.

Chiny: Xu, Yang J., Song – Jin 8, Li Xiaoqing 4, Sun 3, Tian, Yu 2, Yan 2, Quiao 2, Sha 1, Zhang 1, Zhao 1, Yang Y., Li Yao, Wu. Kary: 14 min.

Sędziowali: B.Koo i S.Lee (Korea). Widzów: 2000.

Grupa B: Kuba – Angola 23:38 * Polska – Chiny. Mecz Szwecja – Holandia zakończył się po zamknięciu wydania.

1. Holandia             2       4     79-45
  2. Szwecja 2 4 68-53
  3. Polska                  3       4     86-77
  4. Chiny 3       2     84-91
  5. Angola                 3       2   80-101
  6. Kuba 3       0   75-112

9 grudnia: Kuba – Holandia * Angola – Polska (18.30) * Szwecja – Chiny.

Gość (9 grudnia 2015 o 10:10) 0
BRAWO PANI AGNIESZKO KOCELA - GRA BYŁA WSPANIAŁA !!!!!!!.