POM Iskra Piotrowice – Stal Kraśnik 0:2. Wzmocnienie z Nigerii

Stal strzeliła w Piotrowicach znacznie mniej goli niż ostatnio, ale w końcu zachowała też czyste konto<br />

Ostatnio piłkarze Stali Kraśnik rozpieszczali swoich kibiców, bo strzelali mnóstwo goli. W niedzielę, w Piotrowicach było skromniej. Niebiesko-żółci ograli tamtejszy POM „tylko” 2:0

W ekipie gości zadebiutował nowy zawodnik. W pierwszym składzie pojawił się niespodziewanie Nigeryjczyk Penn Ikechukwu Orji, który ostatnio grał w... Indiach. Pokazał się z dobrej strony i na pewno będzie dużym wzmocnieniem zespołu Daniela Szewca.

Pierwsza połowa to sporo strzałów w wykonaniu Filipa Drozda. Były napastnik Motoru najlepszą okazję zmarnował w 40 minucie, kiedy huknął w poprzeczkę. Kilka chwil później przyjezdni wreszcie złamali opór beniaminka. Dawid Szczuka bardzo mocno zagrał z prawego skrzydła, a pechową interwencję zaliczył Rafał Bartoszcze, którego rywal praktycznie nastrzelił i futbolówka wylądowała w siatce. Arkadiusz Maj szybko mógł zadać drugi cios jednak jego główka poszybowała tuż nad bramką gospodarzy.

Druga odsłona to znowu kilka okazji przyjezdnych. Majowi i Szewcowi brakowało precyzji. Dopiero w 72 minucie piłkę stracił Michał Ostrowski, przejął ją Penn Orji i zagrał do Drozda, który ustalił rezultat na 0:2. Po tym trafieniu kraśniczanie z większą łatwością stwarzali zagrożenie pod bramką Bartłomieja Wajraka, ale efektu bramkowego już nie było.

– Chyba wystrzelaliśmy się w dwóch ostatnich meczach. W Piotrowicach zabrakło nam skuteczności – ocenia Daniel Szewc, grający trener niebiesko-żółtych. – Nie ma jednak co wybrzydzać. Zdobyliśmy kolejne punkty, trzymamy się blisko czołówki i walczymy dalej. Gorzej było w ataku, ale lepiej funkcjonowała za to defensywa. Wreszcie zaliczyliśmy zero z tyłu.

– Do 35 minuty dobrze się broniliśmy. Stal nie potrafiła nam zagrozić na poważnie. Później trzeba przyznać, że rywale się rozkręcili i mogli zdobyć dwa gole. Mieli jednego, ale po zmianie stron obraz gry był praktycznie ten sam. Znowu długo odpieraliśmy ich ataki, często łapaliśmy też kraśniczan na spalone. Niestety w końcówce dostaliśmy drugą bramkę i było po meczu. Znowu brakowało nam ostatniego podania. To nasza największa bolączka – ocenia Konrad Maciejczyk, trener POM Iskry Piotrowice.

POM Iskra Piotrowice – Stal Kraśnik 0:2 (0:1)

Bramki: Bartoszcze (45-samobójcza), Drozd (72).

POM: Wajrak – Michał Ostrowski, Nogas, Bartoszcze, Jarmuł, Maciej Ostrowski (70 Zając), Korba (63 Fularski), Chrześcijan, K. Orłowski, Al-Swaiti (63 Czajka), Baran (80 Kaczmarczyk).

Stal: Skrzypek – Gawron, Pietroń, Orzeł, Chomczyk, Szczuka (70 Mietlicki), Matysiak (81 Skrzyński), Penn Orji (85 Bolkit), Szewc, Maj (70 Gajewski), Drozd.

Żółte kartki: Bartoszcze – Bolkit.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 250.

Gość (7 października 2016 o 12:48) 0
największą bolączką i nieporozumieniem jest trener (pomu) który po kolejnej przegranej, mówi że nie było źle, jest źle od początku gry w IV lidze, widocznie za wysokie progi dla Kondzia i zarząd powinien zacząć już główkować, co zrobić aby nie przewalić wiosny, typ się nie nadaje widocznie mimo papierów wyżej niz okręgówka, mała motywacja, mało treningów, granie tymi samymi zawodnikami, zamaist szukać potencjału i zmian, ławkę ma spora więc nie ma co narzekać, tylko zamiast hołubić tych co graja kiepsko nawet jesli są w drużynie od lat i eksperymentować, bo przy obecnej taktyce to w czerwcu będzie Viva la okręgówka
Gość (3 października 2016 o 13:53) 0