Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – Energa Toruń 68:75

Dodano: 25 lutego 2017, 18:37

(fot. AZS UMCS.PL)

Lubelskie koszykarki we własnej hali chciały zrewanżować się toruńskim „Katarzynkom” za porażkę na ich terenie. Niestety, podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka i tym razem okazały się słabsze od rywalek przegrywając 68:75.

Sobotnie spotkanie od samego początku było bardzo zaciekłe. W pierwszej kwarcie oba zespoły prezentowały podobną grę. O trzy „oczka” lepsze okazały się przyjezdne, które prowadziły 17:14. W kolejnych 10 minutach żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć przewagi i systematycznie zdobywały kolejne punkty. I znów minimalnie lepsze okazały się „Katarzynki i wygrywały 32:28.

Kibice liczyli więc, że Pszczółki w kolejnej tercji zaczną odrabiać niewielką stratę. Niestety, to się nie udało. Lublinianki po raz trzeci tego wieczora rzuciły 14 punktów, a rywalki uzbierały ich 21 i ich przewaga jeszcze bardziej wzrosła. W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Szewczyka co prawda okazały się skuteczniejsze, wygrywając 26:22, ale z wygranej ostatecznie cieszyła się Energa.

Torunianki zwycięstwo najmocniej zawdzięczają Darxia Morris, która w sobotę rzuciła 25 punktów. Z kolei najlepiej wśród Pszczółek zaprezentowała się Uju Ugoka – zdobywczyni 17 „oczek”.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 68:75 (14:17, 14:15, 14:21, 26:22)

(8) komentarzy

Gość (1 marca 2017 o 11:52) 0
Pewnym usprawiedliwieniem może być to, że inne zespoły z czołówki wzmocniły się lub uzupełniły rotację przed zamknięciem okienka transferowego. Do Torunia doszła Michael plus Sosnowska i Cebulska, w Bydgoszczy pojawiły się Mosby i Rooney, w Polkowicach zakontraktowano Faulkner i Gajdę, a Gorzów wzmocniła Pawlak. Tymczasem u nas doszła M. Mistygacz, którą trudno nazwać nawet uzupełnieniem. Do tego dochodzi słabsza druga połowa sezonu w wykonaniu Magden plus obniżka formy u Boyd i dlatego osiągane wyniki nie powinny dziwić.
Gość (1 marca 2017 o 08:43) 0
W meczu z Toruniem Magden 3/11 z gry, Boyd 2/9. Jeżeli z taką skutecznością grają te zawodniczki, które powinny być liderkami drużyny i stanowić o sile zespołu w grze w ataku, to nie ma się co dziwić, że nie można wygrać u siebie z drużynami o w miarę zbliżonym potencjale.
Gość (28 lutego 2017 o 14:49) 0
W kolejnym meczu w dość wyrównanej końcówce trener sadza na ławce Kati, a na wykonawcę kluczowego rzutu desygnowana jest Boyd. Asia zagrała jedno z najsłabszych spotkań w barwach AZS zupełnie nie radząc sobie w obronie z Morris i do tego grając słabiutko w ataku. Można już na 99,9% powiedzieć, że Pszczółki zajmą 7 miejsce na zakończenie sezonu, bo chyba tylko niepoprawny marzyciel może wierzyć w wygranie 3 spotkań z Wisłą - najbardziej prawdopodobnym rywalem w ćwierćfinale play-off. Przedtem będzie zapewne wyjazdowa męczarnia (oby zwycięska) z Zagłębiem i porażka w ostatnim meczu z Gorzowem w Lublinie, co da smutny rekord w postaci kompletu przegranych u siebie ze wszystkimi uczestnikami play-off w tym sezonie.
Gość (26 lutego 2017 o 21:39) 0
Czy ktoś kompetentny mógł by wytłumaczyć mi jak funkcjonuje AZS umcs? Chodzi mi o to czy tak jak w przypadku Wisły Kraków to jest kilka podmiotów, spółek, stowarzyszen? Mówię o siłowni, koszykarkach, Czerniaku, Switkowskim, futsalu, piłkarzach recznych? Czy jeden NIP ciągnie tego kolosa? Bo teraz czytam ze i siłownię otworzyli?
Gość (26 lutego 2017 o 16:28) 0
Na zbyt dużą ilość czasu to w tym azsie nie narzekają... zobaczcie na ich fanpage (dokładnie ten, bo jakiś podrób jest narobione w ciul: KU AZS UMCS Lublin)