Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

10 stycznia 2017 r.
15:21

Rewolucja kadrowa w Motorze. Nowi piłkarze na pierwszym treningu (zdjęcia)

1 17 A A
Zgodnie z planem Kamil Majkowski pojawił się na wtorkowym treningu Motoru<br />
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
Zgodnie z planem Kamil Majkowski pojawił się na wtorkowym treningu Motoru
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Aż dziewięciu zawodników odejdzie zimą z Motoru. W tym gronie są tacy piłkarze, jak: Damian Falisiewicz, Rafał Król, czy Piotr Piekarski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już wcześniej z żółto-biało-niebieskimi pożegnali się: Damian Szpak i Patryk Szysz. W poniedziałek umowę rozwiązał Łukasz Zaniewski, a we wtorek rano zrobił to Rafał Król.

Po półrocznym pobycie z Lublina wyjeżdża także Yasuhiro Kato. Jeszcze we wtorek, a także w środę prezes Leszek Bartnicki miał się spotkać z czwórką kolejnych graczy, których dni w zespole są policzone. To: Damian Falisiewicz, Piotr Piekarski, Iwan Dykij oraz Krzysztof Żukowski.

Na razie można się spodziewać dwóch nowych zawodników. Na wtorkowych, pierwszych zajęciach mają się zameldować: Radosław Kursa (ostatnio pierwszoligowy MKS Kluczbork) oraz Kamil Majkowski (niemal 10 lat temu Legia Warszawa, a w rundzie jesiennej czwartoligowi Błękitni Raciąż).

Kursa 12 stycznia będzie obchodził 28 urodziny. Na koncie ma pięć występów w ekstraklasie, w koszulce Widzewa Łódź. Sezon 2014/2015 kończył w trzecioligowej Lubliniance, a przez ostatnie 1,5 roku reprezentował barwy drużyny z Kluczborka. W tym czasie zdążył rozegrać 19 spotkań na boiskach I ligi. To będzie dla niego trzecia przygoda z Motorem.

Majkowski obecnie 27-latek kiedyś był uznawany za duży talent. Zadebiutował nawet w Legii. Kłopoty ze zdrowiem spowodowały jednak, że występował w coraz niższych klasach. W poprzednich rozgrywkach zdobył dla trzecioligowych Błękitnych 20 goli w 31 meczach. Nie uratował jednak drużyny przed spadkiem. Został w zespole i w IV lidze także imponował skutecznością.

– Kamil debiutował w Legii za czasów Jana Urbana. Występował także w reprezentacji Polski do lat 19. Wyhamowały go kontuzje, ale ostatnio zdobywał sporo bramek. W tym sezonie ma już na koncie 20 goli w 15 meczach – mówi Leszek Bartnicki, prezes Motoru.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 19:05
RKS = Ruski Klub Sikutów motor Lublin haha
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 11:08
Toż to już 1/2 paki na Real Madryt obiecywany Motorowi przez dusigrosza BUŃKA.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 08:28
jaki motor jaki rks jacy robotnicy ???? jak już to rolnicy z Szarowli Motor już dawno się skończył teraz jest Spartakus !
Avatar
Zbyszek B. / 11 stycznia 2017 o 04:39
Król Rafał on ma aspiracje na ekstraklase jeszcze będziecie płakać Kiedyś grywalem z Rafałem w Krasniku pod Blokiem on ma zajebista technikę Rafał Nie martw się jesteś Najlepszy 
Avatar
Xyz / 10 stycznia 2017 o 21:30
Bardzo dobrze,że Król out ,on juz dawno powinien wyleciec z Motoru za sianie zamętu w szatni.Żukowski to tez już relikt przeszłosci, Fala dzieki za te lata dla Motoru i rajdy prawa stroną,choc ostatni sezon pokazal,ze Twoje lata w Motorze sie skonczyly....Jak narazie wietrzenie szatni na duży plus,teraz tylko oby trafione  transfery,a nie kolejni z nadwaga i brakiem umiejetnosci
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 20:55
Mam jedno pytanie do fanów Lublinianki. Ilu Was jest? Na meczach jakoś krucho! Kto wyłoży miliony na klub bez kibiców? Tak Motor to RKS. Czyli Robotniczy. Co macie do robotników byłych lub obecnych? Jeżeli otrzymywaliście wynagrodzenia do 1989 roku to nie były one " komusze"? Jesteście inni? To właśnie w Motorze grali ci z nizin społecznych , w Lubliniance zwykle dzieci prominentów. Wiem coś o tym. Macie za złe to,że Motor grał na najwyższym szczeblu? W ostatnim czasie oba kluby się dogadują i życzę im dalszej współpracy. Boli Was to? Przyjemne były derby na Arenie. Czy ktoś na Waszych kibiców gwizdał? Czy autor postu był na tych meczach? Chyba nie. Najlepszego.
Mam jedno pytanie do fanów Lublinianki. Ilu Was jest? Na meczach jakoś krucho! Kto wyłoży miliony na klub bez kibiców? Tak Motor to RKS. Czyli Robotniczy. Co macie do robotników byłych lub obecnych? Jeżeli otrzymywaliście wynagrodzenia do 1989 roku to nie były one " komusze"? Jesteście inni? To właśnie w Motorze grali ci z nizin społecznych , w Lubliniance zwykle dzieci prominentów. Wiem coś o tym. Macie za złe to,że Motor grał na najwyższym szczeblu? W ostatnim czasie oba kluby się dogadują i życzę im dalszej współpracy. Boli Was ... rozwiń
Avatar
Wgw / 10 stycznia 2017 o 18:54
W Lublinie tylko lublinianki kibicujące drużynie Motoru Lublin !
Avatar
LUBELAK / 10 stycznia 2017 o 18:42
W LUBLINIE TYLKO LUBLINIANKA !!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 18:17
9 odchodzi, przychodzi 2.. znowu będzie zbierania na ostatnią chwilę. Trener nie zdąży ich zgrać. Ten sezon i tak praktycznie stracony. Dac czas trenerowi. Trzeba zrobić ekipe na sezony 2018-2020
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 17:58
Dajcie sobie spokój z tym komunistycznym reliktem. Inwestujcie w prawdziwą Dumę Lublina Lublinianke. Na siłę robienie z Traktoru wizytówki Lublina. Klub Bieruta i lubelskiego "proletariatu" obecnie "pracującego" na trzy zmiany w Alkoholach Świata. Motor to żużel a sekcja piłkarska to sztuczny twór który wyrósł na nienawiści komunistów to przedwojennej "burżuazyjnej" Polski. Tej Polski, w której Unia Lublin zapisała się złotymi zgłoskami. Marzy mi się powrót WKS Unia Lublin do polskiej piłki nożnej. Może wrócą piękne chwilę i doczekam się meczu polskiej ekstraklasy WKS Unia Lubin - LKS Pogoń Lwów.
Dajcie sobie spokój z tym komunistycznym reliktem. Inwestujcie w prawdziwą Dumę Lublina Lublinianke. Na siłę robienie z Traktoru wizytówki Lublina. Klub Bieruta i lubelskiego "proletariatu" obecnie "pracującego" na trzy zmiany w Alkoholach Świata. Motor to żużel a sekcja piłkarska to sztuczny twór który wyrósł na nienawiści komunistów to przedwojennej "burżuazyjnej" Polski. Tej Polski, w której Unia Lublin zapisała się złotymi zgłoskami. Marzy mi się powrót WKS Unia Lublin do polskiej piłki nożnej. Może wrócą p... rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2017 o 19:05
RKS = Ruski Klub Sikutów motor Lublin haha
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 11:08
Toż to już 1/2 paki na Real Madryt obiecywany Motorowi przez dusigrosza BUŃKA.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 08:28
jaki motor jaki rks jacy robotnicy ???? jak już to rolnicy z Szarowli Motor już dawno się skończył teraz jest Spartakus !
Avatar
Zbyszek B. / 11 stycznia 2017 o 04:39
Król Rafał on ma aspiracje na ekstraklase jeszcze będziecie płakać Kiedyś grywalem z Rafałem w Krasniku pod Blokiem on ma zajebista technikę Rafał Nie martw się jesteś Najlepszy 
Avatar
Xyz / 10 stycznia 2017 o 21:30
Bardzo dobrze,że Król out ,on juz dawno powinien wyleciec z Motoru za sianie zamętu w szatni.Żukowski to tez już relikt przeszłosci, Fala dzieki za te lata dla Motoru i rajdy prawa stroną,choc ostatni sezon pokazal,ze Twoje lata w Motorze sie skonczyly....Jak narazie wietrzenie szatni na duży plus,teraz tylko oby trafione  transfery,a nie kolejni z nadwaga i brakiem umiejetnosci
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 20:55
Mam jedno pytanie do fanów Lublinianki. Ilu Was jest? Na meczach jakoś krucho! Kto wyłoży miliony na klub bez kibiców? Tak Motor to RKS. Czyli Robotniczy. Co macie do robotników byłych lub obecnych? Jeżeli otrzymywaliście wynagrodzenia do 1989 roku to nie były one " komusze"? Jesteście inni? To właśnie w Motorze grali ci z nizin społecznych , w Lubliniance zwykle dzieci prominentów. Wiem coś o tym. Macie za złe to,że Motor grał na najwyższym szczeblu? W ostatnim czasie oba kluby się dogadują i życzę im dalszej współpracy. Boli Was to? Przyjemne były derby na Arenie. Czy ktoś na Waszych kibiców gwizdał? Czy autor postu był na tych meczach? Chyba nie. Najlepszego.
Mam jedno pytanie do fanów Lublinianki. Ilu Was jest? Na meczach jakoś krucho! Kto wyłoży miliony na klub bez kibiców? Tak Motor to RKS. Czyli Robotniczy. Co macie do robotników byłych lub obecnych? Jeżeli otrzymywaliście wynagrodzenia do 1989 roku to nie były one " komusze"? Jesteście inni? To właśnie w Motorze grali ci z nizin społecznych , w Lubliniance zwykle dzieci prominentów. Wiem coś o tym. Macie za złe to,że Motor grał na najwyższym szczeblu? W ostatnim czasie oba kluby się dogadują i życzę im dalszej współpracy. Boli Was ... rozwiń
Avatar
Wgw / 10 stycznia 2017 o 18:54
W Lublinie tylko lublinianki kibicujące drużynie Motoru Lublin !
Avatar
LUBELAK / 10 stycznia 2017 o 18:42
W LUBLINIE TYLKO LUBLINIANKA !!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 18:17
9 odchodzi, przychodzi 2.. znowu będzie zbierania na ostatnią chwilę. Trener nie zdąży ich zgrać. Ten sezon i tak praktycznie stracony. Dac czas trenerowi. Trzeba zrobić ekipe na sezony 2018-2020
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 17:58
Dajcie sobie spokój z tym komunistycznym reliktem. Inwestujcie w prawdziwą Dumę Lublina Lublinianke. Na siłę robienie z Traktoru wizytówki Lublina. Klub Bieruta i lubelskiego "proletariatu" obecnie "pracującego" na trzy zmiany w Alkoholach Świata. Motor to żużel a sekcja piłkarska to sztuczny twór który wyrósł na nienawiści komunistów to przedwojennej "burżuazyjnej" Polski. Tej Polski, w której Unia Lublin zapisała się złotymi zgłoskami. Marzy mi się powrót WKS Unia Lublin do polskiej piłki nożnej. Może wrócą piękne chwilę i doczekam się meczu polskiej ekstraklasy WKS Unia Lubin - LKS Pogoń Lwów.
Dajcie sobie spokój z tym komunistycznym reliktem. Inwestujcie w prawdziwą Dumę Lublina Lublinianke. Na siłę robienie z Traktoru wizytówki Lublina. Klub Bieruta i lubelskiego "proletariatu" obecnie "pracującego" na trzy zmiany w Alkoholach Świata. Motor to żużel a sekcja piłkarska to sztuczny twór który wyrósł na nienawiści komunistów to przedwojennej "burżuazyjnej" Polski. Tej Polski, w której Unia Lublin zapisała się złotymi zgłoskami. Marzy mi się powrót WKS Unia Lublin do polskiej piłki nożnej. Może wrócą p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 238 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.