AGH Galeco Wisła Kraków - Szóstka Biłgoraj 3:1, awansu znowu nie będzie

Dodano: 21 kwietnia 2012, 16:23

Siatkarki Szóstki Biłgoraj przegrały rywalizację z Wisłą Kraków 0:3 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Szóstka Biłgoraj nie powalczy w tym sezonie o awans do I ligi w turnieju mistrzyń. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego przegrały w sobotę po raz trzeci z rzędu z AGH Galeco Wisłą, tym razem w Krakowie 1:3.

Dwa tygodnie temu Szóstka dwa razy uległa rywalkom na swoim parkiecie i przed wyjazdem do Krakowa była w bardzo trudnej sytuacji.

Mimo wszystko najlepsza drużyna rundy zasadniczej w grupie czwartej wierzyła jeszcze w pomyślne zakończenie rywalizacji z Wisłą.

Niestety w sobotę gospodynie okazały się zbyt mocne. Pierwsze trzy sety były bardzo wyrównane. Najpierw miejscowe wygrały do 23, a później do 21. W trzeciej odsłonie przebudziła się Szóstka i okazała się lepsza od przeciwniczek o dwa "oczka" (26:24).

W secie numer cztery siatkarki Marcina Wójtowicza nie pozostawiły już jednak żadnych złudzeń przyjezdnym i rozbiły je 25:17, pieczętując swój awans do turnieju mistrzyń.

AHG Galeco Wisła Kraków - Szóstka Biłgoraj 3:1 (25:23, 25:21, 24:26, 25:17)

Stan rywalizacji: 3:0, awans Wisła.