Avia Świdnik - Cuprum Lubin 3:2, sensacyjna wygrana

Dodano: 5 lutego 2014, 20:32

Avia Świdnik wygrała po tie-breaku z jednym z faworytów Cuprum Lubin

Magnesem, który w środę przyciągnął kibiców do hali Szkoły Podstawowej nr 7 był olimpijczyk i wicemistrz świata sprzed siedmiu lat środkowy Łukasz Kadziewicz. Z zespołem gości przyjechał inny były reprezentant przyjmujący Paweł Siezieniewski. Na parkiecie w ekipie gości pojawili się także byli zawodnicy Avii: rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, środkowy Adam Michalski oraz libero Marcin Kryś. Gospodarze dobrze rozpoczęli środową potyczkę. W partii otwarcia Avia prowadziła już 8:2. Za krytykę decyzji sędziowskich żółtą kartkę ujrzał Łukasz Kadziewicz. Na drugą przerwę techniczną świdniczanie schodzili przy prowadzeniu 16:14. Kilkupunktowej przewagi podopieczni trenera Marcina Jarosza nie oddali już do końca tego seta. W drugim toczyła się wyrównana walka. Miejscowi, uskrzydleni wygraną na otwarcie, dążyli do zwycięstwa. Avia prowadziła już 22:20, po tym jak czerwoną kartką, za krytykowanie decyzji sędziowskich oraz niesportowe zachowanie, ukarany został Maciej Kordysz. Goście zdołali jednak zniwelować straty i doprowadzili do stanu po 23. Końcówka należała już do lubinian, którzy zwyciężyli 25:23. Po przegranym gładko trzecim, secie, w czwartym "żółto-niebiescy” zwyciężyli 29:27, kończąc go dopiero po szóstym setbolu. W tie-breaku górą byli gospodarze zwyciężając 15:12. - Zdobyliśmy cenne dwa punkty - nie krył radości wiceprezes Avii Roman Lis. Avia Świdnik - Cuprum Lubin 3:2 (25:21, 23:25, 19:25, 29:27, 15:12) Avia: Misztal, Guz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniwski, Głód (libero) oraz Gonciarz, Baranowski, Zalewski, Kołodzieczyk. Cuprum: Boula, Romać, Kadziewicz, Michalski, Siezieniewski, Kordysz, Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Łapszyński, Dykas. Pozostałe wyniki: Ślepsk Suwałki - AGH 100RK AZS Kraków 0:3 (19:25, 19:25, 20:25) * Krispol Września - TKS Tychy 3:1 (25:21, 17:25, 25:23, 25:23) * Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka 2:3 (25:20, 16:25, 19:25, 25:23, 10:15) * Kęczanin Kęty - MKS Będzin 0:3 (16:25, 18:25, 21:25) * dzisiaj: KPS Siedlce - Camper Wyszków.
sami specjaliści
Obecny na meczu
(7) komentarzy

sami specjaliści (7 lutego 2014 o 20:31) 0

Nareszcie trener poprowadził bezbłędnie drużyne. Dobrze zestawiony skład wyjściowy, czasy brane dokładnie kiedy trzeba, no i wszystkie zmiany w idealnych momentach. Tak trzymać w następnych meczach!

... napisał inny trener- specjalista echhhhhhhhhhhhhh

Obecny na meczu (7 lutego 2014 o 10:04) 0

Lubin z Kadziewiczem na czele już po pierwszej piłce zaczął krytykować decyzję sędziego. Piłka upadła blisko linii, a to powód by ciągnął w swoją stronę ....i tak było do momentu kartki.

Gość (6 lutego 2014 o 22:57) 0

aviator
aviator (6 lutego 2014 o 12:56) 0

AVIA PANY !!!

Gość (6 lutego 2014 o 10:48) 0

Niestety, na meczu nie byłem. Ciekawy jestem tylko, czy Kadziewicz miał powód by krytykować decyzje sędziego?