Avia Świdnik - Krispol Września 1:3

Dodano: 25 stycznia 2014, 21:45

Avia Świdnik przegrała z Krispolem Września 1:3

Po raz drugi w tym sezonie świdniczanie okazali się gorsi od beniaminka z Wielkopolski. Tym razem, w przeciwieństwie do meczu z pierwszej rundy, kiedy ulegli 0:3, zdołali urwać rywalom seta. Przegrana praktycznie zamknęła drogę do play-off. Początek sobotniego meczu był obiecujący. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili przy prowadzeniu 8:4. Chwilę później Avia wygrywała 10:7. I wtedy na zagrywkę poszedł leworęczny rozgrywający Krispolu Łukasz Jurkojć. Miejscowi nie mogli poradzić sobie z jego serwisem i stracili sześć punktów z rzędu (10:13). Od tego momentu gra "żółto-niebieskich” siadła. Mnożyły się błędy w ataku, słabo było w przyjęciu, nie istniał świdnicki blok. Sporo problemów sprawiali Avii atakujący Marcin Iglewski oraz środkowy Kacper Bielicki. Na niewiele zdały się, zrobione zdecydowanie za późno, zmiany w szóstce. Partię otwarcia wygrali goście 25:21. Obraz gry gospodarzy zmienił się w drugiej odsłonie, kiedy przy wyniku 8:10 trener Marcin Jarosz zmienił rozgrywających. Kacpra Gonciarza zastąpił Bartłomiej Misztal, który przebywał na parkiecie już do końca spotkania. Świdniczanie grali szybciej, bardziej kombinacyjnie, zaczęli też mocniej zagrywać. Nie zdołali jednak wyjść zwycięsko z rywalizacji (23:25). Dokonali tego w trzecim secie, kiedy po wyrównanej walce, w decydującej rozgrywce odskoczyli na 23:19, a następnie wygrali do 21. Szkoda, że miejscowym nie udało się pójść za ciosem i zwyciężyć w kolejnej odsłonie. W niej wyrównana walka toczyła się do stanu po 19. Kilka błędów w końcówce sprawiło, że trzy punkty odjechały ze Świdnika. Avia Świdnik - Krispol Września 1:3 (21:25, 23:25, 25:21, 21:25) Avia: Gonciarz, Guz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Baronowski, Misztal. Krispol: Jurkojć, Rohnka, Dobosz, Marcin Iglewski, Chwastyniak, Bielicki, Mateusz Iglewski (libero) oraz Gajowczyk, Narowski, Mundzia, Dębiec. Sędziowali: Alicja Mrozik, Tomasz Zarzycki (oboje Mielec).

Gość (28 stycznia 2014 o 14:13) 0

Łza się w oku kręci na samo wspomnienie dawnych lat, kiedy to Avia liczyła się na siatkarskiej mapie Polski. Zespół oparty na swoch wychowankach, wspierany przez Lublin (tylko nieliczni z "zaciągu") sięgał po medale mistzostw Polski.

Obecna armia zaciężna nie sięga dawnej Avii nawet do przysłowiowych pięt. Gdzie są wychowankowie, szkoleni systematycznie od lat. Może ponownie ściągnąć dawnych trenerów młodzieży Rzędzickiego czy Krasnopolskiego, skoro obecnym nic nie wychodzi?