Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 0:3, będą kary finansowe

Dodano: 18 grudnia 2013, 20:18

Siatkarzom Avii zarząd klubu wstrzymał część wynagrodzeń  (MACIEJ KACZANOWSKI)
Siatkarzom Avii zarząd klubu wstrzymał część wynagrodzeń (MACIEJ KACZANOWSKI)

Avia Świdnik gorsza od Ślepska Suwałki. Zarząd świdnickiego klubu wstrzymał część wynagrodzeń zawodnikom, do czasu utrzymania na zapleczu PlusLigi.

– Sami gracze mogą cofnąć tę decyzję, awansując do ósemki, bądź też wygrywając play-out. W przeciwnym razie znaczna część ich wynagrodzenia przepadnie – usłyszeliśmy od władz klubu.

"Żółto-niebieskim” nie udało się powtórzyć wyczynu z pierwszej rundy, kiedy wygrali w Suwałkach 3:2. W rewanżu ulegli wyżej notowanemu przeciwnikowi 0:3.

Świdniczanie źle rozpoczęli wczorajsze spotkanie. Po autowym ataku przegrywali 6:8. Na drugą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 11:16, kiedy Krzysztof Modzelewski zaatakował skutecznie po prostej.

W końcówce miejscowi zmniejszyli straty do jednego punktu (20:21). Decydujące piłki należały jednak do gości. Przy 23:23 najpierw Mariusz Schamlewski skończył atak z krótkiej, a następnie siatkarze z Suwałk zablokowali Wojciecha Pawłowskiego.

W drugiej partii jedynie początek należał do podopiecznych trenera Marcina Jarosza. Pierwszy punkt zdobył atakiem ze środka Daniel Szaniawski. Wystarczyło kilka akcji, by świdniczanie przegrywali już 3:7.

Cztery punkty straty Avia miała przy drugiej przerwie technicznej (12:16). Podobnie, jak w pierwszym secie, miejscowi znowu musieli niwelować dystans. Sztuka ta nie udała się i ta odsłona zakończyła się przegraną 20:25.

Trzeci set nie różnił się od wcześniejszych. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych Modzelewskiego, Schamlewskiego i Wojciecha Winnika. Avii brakowało siły rażenia. Na szczelny blok Ślepska nadziewali się Adrian Zalewski, Jakub Peszko, Wojciech Pawłowski.

Świdniczanie przegrywali już 6:10, 7:11, 12:18, 12:20 by ostatecznie ulec 14:25.

Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)

Avia: Guz, Gonciarz, Pawłowski, Peszko, Stępień, Szaniawski, Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal, Kołodziejczyk.

Ślepsk: Kałasz, Skrzypkowski, Makowski, Modzelewski, Schamlewski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Makowski, Bell, Skorij.

***
Pozostałe wyniki środowej kolejki: Krispol Września – MKS Będzin 0:3 (21:25, 22:25, 13:25) * Cuprum Lubin – Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:20, 28:26, 25:17) * AZS PWSZ Stal Nysa – Kęczanin Kęty 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) * AGH 100RK AZS Kraków – KPS Siedlce * TKS Tychy – Camper Wyszków

Avia nadal zajmuje przedostanie (11) miejsce w tabeli.

wrog komunistow (19 grudnia 2013 o 17:33) 0
Brawo zarzad. Nie ma to jak dobic lezacego!!! Ale jak wygrywali z pretendentem do awansu to nikt nie pisal o premiach za wygrana. Banda zlodzieji I tyle. Kononowicz mial racje...
NIE BEDZIE NICZEGO...
W sumie prezesi maja i beda mieli...
Podajcie sie do dymisji panowie prezesi. Wcale sie nie dziwie ze nikt nie chce dawac pieniedzy na Avie bo kasa nie idzie do zawodnikow tylko do kieszeni prezesow!
Zal chlopakow ale wierze ze sie utrzymaja
Marek
Marek (19 grudnia 2013 o 13:22) 0

Z tym trenerem to nic z tego nie będzie.

gal anonim
gal anonim (19 grudnia 2013 o 11:41) 0
To za taką grę ktoś jeszcze tym Panom płacił?
To marnowanie kasy. Weście kilku juniorów, którzy może nie będą udawali, że grają.
pozdrowienia od kibica z Lublina
mandaryn
mandaryn (19 grudnia 2013 o 10:26) 0

szanowny pseudo zarzadzie!!!

moze wreszcie przejrzyjcie na oczy potraficie tylko karac to znaczy przyznawac premie sobie kosztem zawodnikow co oni maja zrobic tym skladem patrzac na lawke innych druzyn 4 -5 zawodnikow a u nas dwoch rozwiazujecie kontrakty nie wzmacniajac klubu zadnym zawodnikiem nie macie kasy nie pchajcie sie na salony dajcie szanse mlodym menadzerom odspawajcie sie od tych stolkow  sponsozy byli tylko chcieli miec wglad w sprawy klubu a to juz bariera nie do przejscia dla szanownego zarzadu za duzo by bylo ciekawych tematow !!!!!!!!!!!!!! motywowac potraficie ale co tu wymagac wystarczy popatrzec na to towarzycho i odechciewa sie chodzic i kibicowac chlopakom moze wreszczie szanowne miasto albo glowny sponsor dokladniej przyjzy sie tej pseudo sportowej dzialalnosci

tyle w temacie obfitych swiat dla zarzadu

kibic

Gość (19 grudnia 2013 o 10:03) 0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/satelita
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"